11-latka szukali na Pilsku ratownicy GOPR. Na Babiej Górze też akcja - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W niedzielę trwała akcja poszukiwawcza GOPR. Wezwanie o pomoc w poszukiwaniu 11-latka w okolicy Hali Cebulowej (masyw Pilska)na desce snowboardowej napłynęło po godzinie 15.00.

- Z dyżurki wyruszyli ratownicy dyżurni na skuterach i nartach skiturowych. O godzinie 15:55, w ciężkich warunkach - zaspy, zawiany szlak, ograniczona widoczność, opad śniegu i wiatr - dotarli do chłopaka. Był w dobrym stanie - poinformowały służby prasowe Grupy Beskidzkiej GOPR.

Chłopiec, żeby móc się poruszać, dostał rakiety śnieżne. Razem z ratownikami poszedł do dyżurki GOPR na Hali Miziowej. Tam trafił pod opiekę rodzica.

W niedzielne popołudnie w partiach szczytowych Babiej Góry prędkość wiatru dochodziła do 100 kilometrów na godzinę.

- W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie z kopuły szczytowej Babiej Góry: jeden z trzech uczestników wycieczki, którzy stracili orientację schodząc ze szczytu, pośliznął się i zsunął się około 100 m na północnym zboczu. Nie był w stanie samodzielnie ani z pomocą kolegów wydostać się na szlak" - wskazali ratownicy.

Na pomoc ruszyło dziewięciu ratowników. Gdy dotarli do mężczyzny, był wyczerpany i mocno wychłodzony.

- Został zabezpieczony termicznie pakietami grzewczymi i przy wsparciu ratowników o własnych siłach wyszedł na szlak i wraz z kolegami został sprowadzony przez Przełęcz Brona do schroniska na Markowych Szczawinach - podali goprowcy.

 

shutterstock 624624140

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę