Piątkowe kontrole prędkości. Z dobrym skutkiem? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 Statystyki policyjne wskazują, że nadmierna szybkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. W związku z tym w miniony piątek przeprowadzono specjalną akcję kontrolną. Z jakim skutkiem na Żywiecczyźnie?

67-441334

 W piątek o 6.00 rozpoczęły się europejskie działania "Prędkość". W akcję tą włączyli się również żywieccy policjanci, którzy na wyznaczonych punktach w Żywcu i powiecie sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierujący. W trakcie działań stróże prawa wykorzystywali sprzęt pomiarowy, m.in. videorejestratory oraz radarowe mierniki prędkości. Na 73 skontrolowanych w naszym powiecie kierowców, których wstępnie wytypowały pomiary, 67 rzeczywiście poruszało się z nadmierną prędkością. We wszystkich przypadkach, niestosowanie się do przepisów ograniczenia prędkości, zakończyło się dla kierowców nałożeniem mandatu karnego. Działania zakończyły się o 22.00.
Być może te działania odniosły dobry skutek dla bezpieczeństwa na drogach Żywiecczyzny na koniec przedostatniego tygodnia wakacji. Jak nas poinformowała rzecznik żywieckiej policji Mirosława Piątek, weekend na naszych drogach przebiegał względnie spokojnie, nie doszło w jego czasie do żadnych groźnych zdarzeń.

Udostępnij

0
-3
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę