Enigmatyczne dotacje do "fotowoltaiki" dla żywczan - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Burmistrz Antoni Szlagor zachęcał radnych na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej do propagowania w ich okręgach ankiety na temat montażu instalacji fotowoltaicznych, która ma być udostępniana w najbliższych miesiącach.

Sesja RM fotowoltaika

 Dlaczego ankieta? Burmistrz zapowiada bowiem, że na instalację żywczanie mają szanse otrzymać dotacje. W związku z tym wielu radnych – m.in. Marian Kastelik i Paweł Szczepanik, zaczęli się domagać od burmistrza informacji na temat wysokości ewentualnych dopłat, bo bez nich trudno od mieszkańców oczekiwać miarodajnych deklaracji.
- Ja nie wiem, ile dostaniemy dofinansowania – odpowiadał Antoni Szlagor – może panele kosztują np. 50 tys. zł. Może dofinansowanie będzie rzędu 85% może 90%. Ankieta jest nam potrzebna, żebyśmy stworzyli model potrzeb. Żebyśmy się dowiedzieli, ile domów chce fotowltaikę i wtedy będzie można mówić o wysokości dotacji.
- Panie burmistrzu, ale często jest tak, że mowa jest o 85% dotacji, a potem okazuje się to więcej. Poza tym mamy XXI wiek i takie ankiety muszą być bardziej konkretne, żeby ludzie coś z nich wiedzieli, na temat czego mają się wypowiadać - ripostował wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marian Kastelik.
Wątek miał być kontynuowany na końcu obrad, jednak do tego nie doszło.
 Dofinansowanie miałoby pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Udostępnij

3
+2
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę