Czek od Grupy Żywiec dla miasta na walkę ze smogiem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grupa Żywiec przekazała naszemu miastu fundusze z przeznaczeniem na starania o czystsze powietrze. To część szerszych działań podejmowanych przez firmę na rzecz ochrony środowiska naturalnego i kolejny krok po podpisaniu na początku roku listu intencyjnego, w którym Grupa zadeklarowała współpracę z lokalnymi władzami i społecznością w tym temacie.

walka z smogiem

Przekazany na poniedziałkowej konferencji prasowej burmistrzowi Antoniemu Szlagorowi przez Jerzego Dwornickiego, dyrektora żywieckiego browaru, symboliczny czek opiewał na kwotę 70 tys. zł. Pierwszymi i podstawowymi celami, na jakie przeznaczana będzie ta kwota, to zapowiadany już wielokrotnie montaż czujników monitorujących powietrze w każdej dzielnicy miasta i powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej w Urzędzie Miejskim w Żywcu. 

- Działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego to jeden z najważniejszych obszarów zrównoważonego rozwoju naszej firmy. Szczególne znaczenie ma tu dla nas Żywiec, bo czujemy się integralną częścią tej społeczności. Tutaj żyje wielu naszych pracowników. Zdajemy sobie sprawę, że skuteczna walka o jakość powietrza w mieście i regionie wymaga kompleksowych rozwiązań i wierzymy, że działania realizowane w partnerstwie władz miasta, firm i organizacji pozarządowych przyniosą rezultaty– powiedziała Magdalena Brzezińska, Kierownik Działu Korporacyjnego w Grupie Żywiec S.A.

Grupa Żywiec podjęła także współpracę z Żywiecką Fundacją Rozwoju w zakresie wspólnej edukacji ekologicznej na terenie miasta. W najbliższych tygodniach mieszkańcy Żywca będą mogli wziąć udział w szeregu aktywności, których celem jest szerzenie wiedzy i świadomości odnośnie poprawy jakości środowiska naturalnego.

Udostępnij

4
+3
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę