Studenci! Możecie mieć stypendium! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jeszcze tylko do 14 września można aplikować do Żywieckiej Fundacji Rozwoju o stypendium – „AGRAFKA AGORY – Stypendium z Pasją”. Stypendium jest dedykowane studentom/studentkom z Żywiecczyzny, którzy/które chcą realizować, rozwijać swoje pasje i talenty.

20727196 1888723601154638 468561581 o

Stypendium „Agrafka Agory – Stypendium z Pasją” to nietypowe stypendium. Z jednej strony studenci/studentki otrzymują wsparcie finansowe w wysokości 380 zł miesięcznie, a z drugiej wsparcie merytoryczne w postaci tutora – doradcy zawodowego. Taki rodzaj wsparcia ma dać stypendystom możliwość rozwoju swoich talentów w taki sposób, by też stały się ich pomysłem na pracę zawodową, na życie, by z nich korzystały w sposób kreatywny i pełny. W kilku słowach – stypendium na „dopracowanie marzenia”.

Niesamowitą stroną tego stypendium jest fakt, że w dużej mierze jest ono finansowane w modelu „lokalni przedsiębiorcy dla mieszkańców”, bo to lokalni przedsiębiorcy zdecydowali się na wybranie jednego ze swoich produktów – funkcjonującego pod nazwą „produkt z pasją”, z którego dochód przeznaczają na Fundusz Stypendialny. Obecnie z terenu Żywiecczyzny zaangażowanych jest już osiem podmiotów, które włączyły się w budowanie Funduszu Stypendialnego (pizzeria, kawiarnia, dwie hamburgerownie, piekarnia, restauracja oferująca Tagine, sklep z miodami oraz sklep z produktami ekologicznymi). Warto zatem szukać miejsc z pasją i Produktów z Pasją, gdyż punktem wyjścia dla tego rodzaju stypendium jest idea, że Żywiecczyzna to miejsce ludzi pasji.
Do tej pory udało sie sfinansować stypendiów "pasjowych". Każdy ze stypendystów ma inne zainteresowania, pasje i talenty: grafika użytkowa, mechatronika, robotyka, taniec i żonglowanie, fotografia, projektowanie strojów czy edukacja filmowa i każda z tych osób próbuje budować swoja ścieżkę życiową w oparciu o własne pasje.

Co należy zrobić, by otrzymać stypendium? Wejść na stronę HYPERLINK "http://www.zfr.beskidy.org.pl" www.zfr.beskidy.org.pl i pobrać formularz zgłoszeniowy, a następnie wypełniony wraz ze wskazanymi zeskanowanymi dokumentami dosłać na adres ania@beskidy.org.pl lub dostarczyć osobiście do fundacji. Oprócz papierowej wersji organizatorzy konkursu stypendialnego czekają na krótkie filmiki, w których pasjonaci opowiedzą o swojej pasji, dlaczego powinni otrzymać stypendium i o tym jaki mają pomysł na jej rozwijanie.

Źródło: Mat. Pras.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę