Co z byłym wicewójtem Jeleśni? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bronisław Jafernik do grudnia był wicewójtem gminy Jeleśnia. Obecnie obejmuje posadę kierownika Referatu Oświaty, nad którą zbierają się „czarne chmury”. Czy taki klimat jest też w relacjach władz gminy z sekretarz Alicją Klimczak?

BRonisla Jafernik

 „Żywiecka Kronika Beskidzka” doniosła, że Jafernik ma otrzymać wypowiedzenie z pracy. Gazeta przytacza wypowiedź pełniącej obowiązki wójta Anny Wasilewskiej. Twierdzi ona, że rzeczywiście 27 marca planowała dawnemu wicewójtowi wręczyć wypowiedzenie. Wasilewska uważa, że stanowisko kierownika Referatu Oświaty jest niepotrzebne, a dodatkowo pełniący tę funkcję podpadł z niełaskę m.in. propozycją organizacji klas trzyosobowych. Dodajmy, że nieoficjalnie mówi się w gminie, że Jafernik to jeden z kandydatów do stołka wójta gminy.
Sam Bronisław Jafernik, w wypowiedzi dla Kroniki, broni swojego stanowiska. Uważa, że funkcja jaką pełni w tak dużej gminie, potrzebna jest choćby z uwagi na to, że oświata to w Jeleśni to 39% budżetu, a sytuacja klas trzyosobowych byłaby chwilowa.
Dyrektor referatu na razie wypowiedzenia nie otrzymał, gdyż przebywa na zwolnieniu lekarskim. Nie wyklucza jednak, że jeśli sytuacja rozwinie się zgodnie z planami Anny Wasilewskiej, odwoła się do sądu pracy.
Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Bronisław Jafernik do grudnia ubiegłego roku był nie tylko wicewójtem, ale w praktyce zastępował wójta Mariana Czarnotę, który… długo przebywał na zwolnieniu lekarskim.

W trakcie ostatnich dni negatywny komentarz popłynął z kolei w stronę Alicji Klimczak, sekretarz gminy. Jego autorem jest redaktor naczelny "Głosu Jeleśni". O sprawie napiszemy wkrótce.

Udostępnij

11
+8
3

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę