Znów temat schronisk młodzieżowych. Do dzierżawy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zarząd Powiatu Żywieckiego ogłosił konkurs na zawarcie długoterminowych umów dzierżawy nieruchomości, o których głośno było w ostatnich miesiącach.

RAjcza Nickulina

Chodzi o prowadzenie niepublicznego Schroniska Młodzieżowego i niepublicznego Domu Wczasów Dziecięcych. Są to placówki: Rajcza Nickulina nr 374 oraz Rycerka Górna nr 500 i Soblówka nr 193.

Powiat przewiduje możliwość zawarcia umowy dzierżawy na 10 lat, od 1 lipca br. Warunkiem zawarcia umowy będzie uzyskanie wpisu do rejestru szkół i placówek niepublicznych, prowadzonego przez Powiat Żywiecki. Podmioty zainteresowane konkursem powinny złożyć stosowny wniosek do 30 maja 2018 roku. Wzór wniosku znajduje się w pliku pod tekstem.

Niechlubne dziedzictwo

Dodajmy, że dwie z tych placówek – w Rajczy Nickulinie i Soblówce – za sprawą poprzednich prowadzących okryły się w ostatnich miesiącach złą sławą. Na przestrzeni kilku lat dochodziło do wyłudzeń subwencji, przez prowadzących te placówki. W efekcie tego Najwyższa Izba Kontroli nakazała Starostwu Powiatowemu w Żywcu zwrot nieprawnie przyznanych 1,3 mln. zł. Były to subwencje za trzy placówki. Oprócz dwóch, wymienionych wcześniej, chodziło też o Schronisko Młodzieżowe w Cięcinie. Tę bulwersującą sprawę opisywaliśmy szeroko TUTAJ.

pdfWzor_wniosku_-_schroniska_mlodziezowe.pdf517.84 KB

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę