Lichwa z żywieckim sądem w tle? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Telewizja Polska w niedawnym głównym wydaniu Wiadomości pokazała materiał o małżeństwie z Żywca, powiązanym z lokalnym wymiarem sprawiedliwości. W programie padają oskarżenia, że para dopuszczała się nagannych praktyk przy okazji udzielania pożyczek pieniężnych.

Leszek Struzik prowadził swoją firmę, gdy pojawiła się przed nim groźba bankructwa. Zapożyczył się u małżeństwa L. Ona jest obecnym sędzią Sądu Rejonowego w Żywcu, natomiast jej mąż byłym funkcjonariuszem CBŚP. Leszek Struzik twierdzi, że pieniądze oddał, wierzyciele umowę podarli i nadal domagali się zwrotu, dodatkowo żądając za pożyczkę wysokich odsetek.

- To klasyczny przykład lichwy, skoro odsetki wynosiły około 5 tysięcy złotych w skali miesiąca – twierdzi w materiale filmowym Wojciech Perliński ze Stowarzyszenia 304 KK, zajmującego się piętnowaniem wykorzystywania przymusowego położenia ofiar i przejmowania ich nieruchomości.

Sprawa trafiła do sądu. Struzik twierdzi, że padł ofiarą szantażu, gdyż kobieta zaoferowała mu, że jeśli zapłaci 40 tys. zł, wszystkie sprawy cywilne i karne zostaną wycofane. Na dowód swoich słów przekazał telewizji nagranie tej rozmowy. Padła w niej również propozycja umowy notarialnej. Leszek Struzik podkreślił z kolei, że byłaby to kwestia zapłaty ponownej. Stowarzyszenia 304 KK powiadomiło o całej sprawie Ministerstwo Sprawiedliwości, a Struzik twierdzi, że osób, którym małżeństwo udzieliło tego rodzaju pożyczek, jest więcej. Ile w tym wszystkim prawdy, a ile manipulacji? Oceńcie sami.

Materiał można zobaczyć TUTAJ.

Udostępnij

8
+4
4

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę