Zarobki burmistrza - niżej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rada Miejska w Skoczowie podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia burmistrza tego miasta.

Skoczow Ratusz tablice

Zarobki burmistrzów i wójtów oraz ich obniżenie stały się głośnym i medialnym punktem polityki ogólnokrajowej kilka miesięcy temu. Konieczność obniżenia zarobków tych przedstawicieli samorządów sugerowała partia rządząca i jej prezes, wprowadzając potem rozporządzenie, nakazujące takie właśnie obniżki.

W ubiegłym tygodniu skoczowska Rada Miejska podjęła uchwałę na temat zarobków włodarza tego miasta, w konsekwencji czego ważność straciły poprzednie rozporządzenia. Co uchwalono?Od 1 lipca burmistrz Mirosław Sitko otrzymywał będzie: wynagrodzenie zasadnicze 4.8 tys. zł, dodatek funkcyjny – 2,1 tys. zł, dodatek specjalny w wysokości 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego. Łącznie daje to 10,32 tys. zł miesięcznie.

Dla porównania zaznaczmy, że poprzednia uchwała, z grudnia 2014 roku uzależniała zarobki burmistrza od ustawy o pracownikach samorządowych. W oświadczeniu majątkowym za rok 2016 burmistrz Mirosław Sitko zdeklarował dochody z tytułu pracy w UM w wysokości 165,531 tys. zł brutto, co daje średnią 13,7 tys. zł miesięcznie.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę