"Powiat" się nie popisał? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wojewoda Śląski zatwierdził listy wniosków zakwalifikowanych do oceny merytorycznej oraz odrzuconych na etapie oceny formalnej w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.  Z Żywiecczyzny wpłynęło mało wniosków, a ponadto połowę z nich odrzucono.

Remont drogi

Po formalnościach nadszedł czas na opinie o stronie merytorycznej. Wnioskodawcy starają się o dotacje na budowy lokalnych dróg, jakie mogą otrzymać w ramach tego właśnie programu. Po formalnościach nadszedł czas na opinie o stronie merytorycznej. Z powiatu żywieckiego wpłynęły cztery wnioski. Dla porównania, o ile z powiatu bielskiego było ich tyle samo, to z cieszyńskiego siedem. Jeszcze mniej korzystną kwestią jest to, że o połowa wniosków z naszego powiatu została odrzucona. Były to projekty, których wnioskodawcą był właśnie powiat żywiecki, czyli Starostwo Powiatowe w Żywcu. Dodajmy jeszcze, że ogółem, z przyczyn formalnych odrzucono 10 wniosków, na 73 zakwalifikowane do dalszych prac.

Które więc przeszły, które odpadły?

Zakwalifikowane:

Gmina Łodygowice (wnioskodawca) – remont drogi gminnej ul. Kard. Wyszyńskiego w Zarzeczu. Wnioskowana kwota dotacji – 447,5 tys. zł, koszt całkowity – 895 tys. zł.

Gmina Żywiec – przebudowa ul. Różanej w Żywcu. Kwota dotacji we wniosku – 303,8 tys. zł, całkowita wartość prac – 607,6 tys. zł.

 

Z przyczyn formalnych odrzucono dwa wnioski. Do dalszych prac nie zostały zakwalifikowane następujące:

Powiat żywiecki (wnioskodawca) – przebudowa drogi powiatowej Rajcza – Sól – Zwardoń w Rycerce Dolnej. Wnioskowana kwota dotacji – 677,8 tys. zł, całkowity koszt – 1,3 mln zł.

Powiat żywiecki – przebudowa odcinka drogi powiatowej Jeleśnia – Koszarawa – Zawoja, w miejscowości Koszarawa. Kwota dotacji we wniosku – 481,5 tys. zł, całkowita wartość – 963 tys. zł.

 

Udostępnij

0
-4
4

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę