Nowość w Radzie. Burmistrz o Stolarskiej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od niedawna żywieccy rajcowie na piśmie muszą zwracać się z zapytaniami do Burmistrza Żywca. Pierwsze z nich dotyczyło zwrotu dotacji na remont ul. Stolarskiej.

Niejednokrotnie pisaliśmy już o tym, że Radni Miasta Żywca bardzo rzadko składają interpelacje, z reguły posługując się ustnymi zapytaniami, kierowanymi do Burmistrza. W tej kwestii również, obok niemożności składania wolnych wniosków przez mieszkańców na sesjach, od początku nowej kadencji, nastąpiła zmiana.

- Zmiany dotyczą też radnych miejskich. Teraz muszą wszystkie pytania składać na piśmie i również na piśmie otrzymują odpowiedź, jedne i drugie będą publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Dotąd odbywało się to ustnie i ślad po interwencjach radnych szybko ginął – powiedział am przewodniczący Rady Miejskiej w Żywcu Jarosław Gowin.

Pierwsze w ważnej sprawie

Z datą 29 listopada zostało opublikowane zapytanie radnego Grzegorza Glasa, kierowane do przewodniczącego Gowina. Radny pytał o sprawę, o której nasz portal pisał jeszcze przed wyborami, czyli zwrotu części dotacji za remont ul. Stolarskiej, ponad 700 tys. zł. Czy miasto będzie musiało oddać te pieniądze i jakie podjęto kroki w tej sprawie. Z datą 7 grudnia opublikowano w Biuletynie Informacji Publicznej odpowiedź burmistrza Antoniego Szlagora następującej treści:

„W odpowiedzi na Pana zapytanie z dnia 29 listopada 2018 roku — przekazane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żywcu w dniu 30 listopada 2018 roku — informuję, że na dzień udzielenia niniejszej odpowiedzi wobec miasta Żywca nie toczy się żadne postępowanie w przedmiocie zwrotu części dotacji pozyskanej na remont ul. Stolarskiej w Żywcu.”

Oba pisma publikujemy w załączniku poniżej.

pdfzapytanie_Radnego_Grzegorza_Glasa_1.pdf341.05 KB

pdfodpowiedz_na_zapytanie_Radnego_G.pdf346.27 KB

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę