Spłonęły domki i łodzie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś w nocy strażacy zostali wezwani do pożaru w Międzybrodziu Bialskim przy ul. Banasia.

Domki nad jeziorem

 Informacja o pożarze dotarła około godz. 2.48. Gdy strażacy otarli na miejsce, okazało się, że płonie sześć drewnianych domków położonych nad jeziorem w tym WOPR'owka.

-W budynkach znajdowały się dwie butle z gazem. W akcji uczestniczyło 9 zastępów straży, wszystkie z gminy Czernichów, jednostka z Oczkowa i Zarzecza oraz jrg Żywiec. Budynki spłonęły doszczętnie: 6 domków w tym jeden gastronomiczny, 2 garaże i 3 lodzie WOPR - relacjonują strażacy z Międzybrodzia Żywieckiego.

Jak wyjaśnia rzecznik żywieckiej straży Marek Tetłak, w wyniku pożaru spalonych zostało pięć domków letniskowych typu BRDA – w tym Stanica Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z wyposażeniem, budynek gastronomiczny z wyposażeniem, garaż blaszany z kajakami, magazyn łodzi motorowych wraz z wyposażeniem typu kapoki, koła ratunkowe. Łącznie spaleniu uległo osiem obiektów. Strażacy uratowali trzy przyczepy campingowe, które były w bliskiej odległości od obiektów objętych pożarem. Akcja trwała trzy i pół godziny, uczestniczyło w niej 45 strażaków.

Dochodzenie w sprawie przyczyn powstania pożaru prowadzi policja. 

Udostępnij

0
-1
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę