Zapora na Wilkówce do rozbiórki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach podjął decyzję dotyczącą rozbiórki zapory na Wilkówce w Wilkowicach.

Zapora Wilkowice

 Jak można przeczytać w decyzji:

“ (...) nakazuję Przedsiębiorstwu Gospodarki Wodnej Wody Polskie rozbiórkę zapory czołowej zbiornika Wilkówka w Wilkowicach wraz z przepławką oraz urządzeniami stanowiącymi z nią całość techniczno-użytkową tj.: budowlą przelewowo-upustową z komorami czerpnymi i kanałem odprowadzającym, budynkiem sterowni, ubezpieczeniem czaszy zbiornika wraz z drogą technologiczną do celów pożarowych i uporządkowanie terenu po rozbiórce”.

Prace muszą rozpocząć do 10 października br., natomiast ich zakończenie musi nastąpić do dnia 30 listopada 2021 r.

Zakresem niniejszej decyzji rozbiórkowej nie jest objęta zapora przeciwrumowiskowa w km 2 + 461 potoku Wilkówka, niecka wypadowa oraz elementy czaszy zbiornika stanowiące jednocześnie zabezpieczenie drogi gminnej ulicy Harcerskiej i mostu w ciągu na wysokości zbiornika.

W maju, w wyniki intensywnych opadów deszczu, zbiornik na Wilkówce w niekontrolowany sposób napełnił się wodą. Istniało zagrożenie rozszczelnienia zapory. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców, którzy wrócili do domów dopiero po kilku dniach.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zapowiedziało, że złoży zawiadomienie do prokuratury ws. wadliwego zbiornika retencyjnego w Wilkowicach.

Oprac. MG.

Udostępnij

2
+1
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę