Gmina znająca umiar - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trwa seria uroczystych otwarć i przecięć wstęg. Dołączyła Węgierska Górka, ale w sposób adekwatny do sytuacji.

Gmina tyt 2

O istnym festiwalu pompatycznych inicjacji pisaliśmy już nie raz. W Bielsku-Białej szumnie oddawali do użytku alkomat za 3 tys. zł, w Ślemieniu na otwarcie kilometra chodnika zjechały się władze wręcz szczebla krajowej. W piątek w Węgierskiej Górce, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, uroczyście otwierano nowy most i otoczenie drogowe w ciągu drogi gminnej między Węgierską Górką a Cięciną. O ile o poprzednich uroczystościach pisaliśmy z przymrużeniem oka, a nawet z ironią, o tyle wczorajszą inaugurację musimy uznać. Według relacji Urzędu Gminy Węgierska Górka, w otwarciu uczestniczyli głównie okoliczni mieszkańcy czyli, jako podatnicy, rzeczywiści płatnicy tej budowy.

A most i remontowana okolica? Koszt całkowity wyniósł 5,18 mln zł, wkład własny gminy to 3 mln zł. Inwestycję wykonano w bardzo krótkim czasie (w ciągu 9 miesięcy), bowiem już 7 grudnia 2018 r. uzyskano pozwolenie na użytkowanie. Zakres prac obejmował budowę drogi o długości 440 metrów oraz budowę mostu i chodnika na nim o długości 93 metry.

Niech służy.

Udostępnij

12
+7
5

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę