Ile piwa nawarzą, ile wypiją? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sezon grillowy już w pełni, są karczki, kiełbaski, jest często piwo. Jak w ub. roku ksztaltowała sie sprzedaż produktów Grupy Żywiec? Spółka przygotowała coroczny raport.

W 2016 roku Grupa Żywiec sprzedała 11,7 mln hektolitrów piwa. Spółka w oficjalnym raporcie prognozuje, że w 2017 roku sprzedaż piwa utrzyma się na podobnym poziomie. Nieznacznie wzrosnąć mogą koszty produkcji.

"Koszty produkcji mogą nieznacznie wzrosnąć w wyniku uwarunkowań makroekonomicznych, w tym inflacji krajowej, a także osłabienia złotówki" - napisał w liście do akcjonariuszy prezes grupy Guillaume Duverdier.

Eksport piw produkowanych przez grupę Żywiec wzrósł do 414 tys. hl z 361 tys. hl przed rokiem.

Skonsolidowane przychody grupy wyniosły w 2016 roku 2.393 mln zł. Grupa osiągnęła zysk z działalności operacyjnej w wysokości 327,9 mln zł, a zysk netto wyniósł 272,6 mln zł.

Spółka zaraportowała, że w 2016 roku rynek piwa nadal charakteryzował się dużą konkurencyjnością.

- W porównaniu do roku 2015 sprzedaż piwa wzrosła 2,1 proc. w ujęciu ilościowym głównie dzięki korzystnej pogodzie na początku sezonu, efektowi Euro 2016 oraz większym dochodom rozporządzalnym konsumentów (niższe bezrobocie, wzrost średniej pensji). W tym samym czasie w ujęciu wartościowym sprzedaż piwa wzrosła tylko o 1,4 proc., co oznacza spadek średniej ceny piwa w tym okresie o 3 grosze na litr. Było to spowodowane przede wszystkim zwiększoną aktywnością promocyjną na rynku, dalszą konsolidacją handlu i wzrostem kanału dyskontów" - napisano w raporcie.

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę