Gmina proponuje tarczę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na komplikacje sytuacji gospodarczej i zapowiadany jeszcze trudniejszy czas w biznesie odpowiadają władze gminy Łodygowice, proponując ulgi dla osób prowadzących tam działalność gospodarczą.

UG Lodygowice

 Na stronie internetowej Urzędu Gminy Łodygowice przeczytać można komunikat wójta Pitery, w którym padają deklaracje m. in. bezodsetkowego rozratowania podatków, czy wręcz zwolnienia z nich w pewnych sytuacjach. Całość przeczytacie poniżej:

"

Stanęliśmy w obliczu szczególnie trudnej sytuacji, jaką jest stan epidemii wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W tym wyjątkowym czasie chciałbym Państwu serdecznie podziękować za dotychczasowe zaangażowanie i dyscyplinę w zakresie przeciwdziałania i walki z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem COVID-19.

Jak wszyscy wiemy, sytuacja jest rozwojowa i na dzień dzisiejszy nikt nie zna ostatecznych rozmiarów i czasu trwania pandemii, a tym samym skutków dla budżetu naszej gminy. Jednak w obliczu tych trudnych dni jako samorząd staramy się zawsze i przede wszystkim patrzeć na dobro Naszego Mieszkańca i dlatego nie zapominamy o każdym z Was. Naszym celem jest ograniczenie uciążliwości wynikających z obecnej sytuacji, także dla firm z terenu naszej gminy. Dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalny pakiet pomocy:

  1. Rozratowania podatku od nieruchomości na akceptowalną przez przedsiębiorcę ilość rat. Uwaga! Przedsiębiorca nie będzie płacić odsetek.
  2. Umorzenia części lub całości podatku od nieruchomości w przypadku najbardziej poszkodowanych jednostek (np. punkty gastronomiczne).
  3. Rozratowania lub nawet umorzenie podatku od środków transportowych.
  4. Rozratowania lub nawet umorzenie opłaty na odbiór odpadów komunalnych.

Do specjalnego pakietu pomocowego włączyliśmy spółkę komunalną Eco Team Service, która wprowadziła ułatwienia dla Przedsiębiorców, ale także i Klientów indywidualnych:

  • przedłużenie terminu płatności faktur za wodę z 14 na 30 dni (dotyczy wszystkich odbiorców);
  • w przypadku problemów z płatnościami Klient indywidualny może złożyć wniosek o rozratowanie zaległości wobec naszej spółki na okres do 3 miesięcy, bez odsetek, wraz z zawieszeniem płatności pierwszej raty na okres 30 dni,

do wniosku wystarczy załączyć oświadczenie, że trudna sytuacja finansowa wynika z wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego (nie trzeba przedstawiać żadnych dodatkowych dokumentów);

  • przedsiębiorstwa zatrudniające naszych Mieszkańców, których sytuacja finansowa pogorszyła z uwagi na konieczność ograniczenia usług lub produkcji mają możliwość rozratowania swoich zaległości na okres 6 miesięcy (okres dłuższy z uwagi na wyższe zobowiązania niż Klienci indywidualni), bez odsetek wraz z zawieszeniem płatności pierwszej raty na okres 60 dni,

do wniosku wystarczy załączyć oświadczenie, że trudna sytuacja finansowa wynika z wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego (nie trzeba przedstawiać żadnych innych dokumentów).

Nie zapomnieliśmy także o naszych Seniorach, którzy znajdują się w grupie najwyższego zagrożenia zakażeniem wirusem, dla nich zakupiliśmy 3 000 maseczek ochronnych.
Dla naszych młodych mieszkańców wypożyczyliśmy komputery, aby uczniowie, którzy nie mają dostępu do komputera mogli korzystać i odbywać kształcenie na odległość zgodnie
z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ponadto wystąpiliśmy z wnioskiem
o przyznanie grantu z programu operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 na zakup komputerów dla uczniów ze szkół.

Szanowni Państwo z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy proszę przyjąć życzenia pełnego miłości i nadziei na lepsze jutro czasu, Niech zmartwychwstały Chrystus przyniesie nam odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością spojrzeć w przyszłość.

Andrzej Pitera

Wójt Gminy Łodygowice

Łodygowice, 9.04.2020r."

Udostępnij

0
0
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę