W końcu ul. Leśnianka? RFIL w regionie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pojawiło się wiele opinii, że w skali kraju ten fundusz przyznawany był głównie samorządom związanym z partią rządzącą. Czy i na co przeznaczony będzie na Żywiecczyźnie? 

Banknoty

Jak informuje rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu Dariusz Szatanik, Powiat Żywiecki otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 6 267 234,00 zł. Środki zostaną przeznaczone na pokrycie wkładu własnego podczas realizacji inwestycji takich jak:

„Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1405 S Żywiec-Lipowa-Buczkowice (ul. Leśnianka) w km od 0+374 do km 1+191 w Żywcu”.

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1425 S Wieprz-Juszczyna-Jeleśnia w km od 0+028 do km 0+658 w miejscowości Wieprz w Gminie Radziechowy – Wieprz wraz z budową kanalizacji deszczowej kanału technologicznego i przebudową kolidujących urządzeń obcych”.

„Kompleksowa ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego bezpośrednio w rejonach przygranicznych PL-SK” (Ścieżki rowerowe w Ujsołach).

„Drogi łączące Powiat Żywiecki i ŻIliński Samosprawny Kraj z siecią TEN-T” (drogi Ujsoły).

„Zabezpieczenie i stabilizacja osuwiska przy uszkodzonym odcinku drogi powiatowej nr 1475 S Żywiec – Rychwałd w km od 0+400 do km 0+455 w m. Żywiec”.

„Wymiana pokrycia dachowego na budynku Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących Centrum Kształcenia Praktycznego im. J. Piłsudskiego w Żywcu”.

„Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1413 S Moszczanica – Gilowice – Ślemień – Lachowice o długości 204 m w km od 2+500 do km 2+704 w Gminie Łękawica oraz o długości 228m w km 2+704 do km 2+932 w Gminie Gilowice”.

„Przebudowa uszkodzonego odcinka drogi powiatowej nr 1406 S Zarzecze – Tresna w km od 5+794 do km 5+990 w miejscowości Tresna”.

„Przebudowa instalacji elektrycznej silnoprądowej, budowa instalacji elektrycznych słaboprądowych – etap II” – Starostwo Powiatowe w Żywcu

„Przebudowa instalacji elektrycznej w budynku Specjalnego Szkolnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żywcu”.

Całkowita wartość w/w inwestycji wynosi 20 580 870,00 zł. Wielkość środków z RFIL wykorzystanych na poszczególne inwestycje, zależeć będzie od zakresu zadań i wyników przetargów.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę