55. TKB - czytelny program - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Końcem lipca wystartuje kolejna edycja Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Tym razem już 55. Sprawdźcie dokładny jej program, jak również harmonogram wydarzeń towrzyszących. Co i kiedy będzie się działo w: Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Istebnej, Ujsołach czy Jabłonkowie. 

Wisła

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

28 lipca - sobota - g. 17.00
WISŁA z Wisły
PILSKO z Żywca
CZANTORIA z Ustronia
MIETNIOWIACY z Mietniowa
WILAMOWICE z Wilamowic
AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA

29 lipca - niedziela - g. 17.00
MALI TKOCZE z Wisły
BOJSZOWIANIE z Bojszów
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika 
ZBYRCOK z Juszczyna
KOZIANIE z Kóz
GROJCOWIANIE z Wieprza
KONIAKÓW z Koniakowa
KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA

30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
SŁOPNICZANIE ze Słopnic
DUDOSKI z Międzyrzecza Górnego
BYSTRZYCA z Bystrzycy
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
KITKA z Istibanji - MACEDONIA

31 lipca - wtorek - g. 18.00
KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA
MŁODE PODHALE z Nowego Targu
SPOD KICEK z Mordarki
JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
DOLANIE z Gilowic
SPOD KIKULI z Lalik

1 sierpnia - środa - g. 18.00
WAŃCY z Wisły
ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
KURPIE ZIELONE z Białegostoku
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA

2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
ĆWIKLICE z Ćwiklic
REGLE z Poronina
JAWORZE z Jaworza
ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

3 sierpnia - piątek - g. 18.00
MAGURZANIE z Łodygowic
ANDRYCHÓW z Andrychowa
ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
KOTLINA z Osieka
VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA

4 sierpnia - sobota - g. 17.00
STEJIZBIANKI z Wisły
INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
ISTEBNA z Istebnej
ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
HULAJNIKI z Milówki
KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej

5 sierpnia - niedziela - g. 17.00
TKOCZE z Wisły
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA
WISŁA PLUS z Wisły
gość TKB: FUTURE FOLK

Korowód zespołów - 28 lipca - sobota - g. 15.30
Koncerty polskich i zagranicznych kapel i grup śpiewaczych - codziennie g. 11.00, estrada na pl. Bogumiła Hoffa

Szczyrk

 Amfiteatr Skalite

28 lipca - sobota - g. 17.00
MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
BYSTRZYCA z Bystrzycy
KLIMCZOK ze Szczyrku
MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA

29 lipca - niedziela - g. 17.00
HULAJNIKI z Milówki
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
WILAMOWICE z Wilamowic
ŻYWCZANIE z Żywca
MIETNIOWIACY z Mietniowa
KITKA z Istibanji - MACEDONIA

30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
MAGURZANIE z Łodygowic
JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA

31 lipca - wtorek - g. 18.00
COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
KIJOM WORCI z Pisarzowej
BOJSZOWIANIE z Bojszów
PILSKO z Żywca

1 sierpnia - środa - g. 18.00
LIMANOWIANIE z Limanowej
HAJDUKI z Oświęcimia
ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA

2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
KURPIE ZIELONE z Białegostoku
JASIENICZANKA z Jasienicy
DOLANIE z Gilowic
INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN

3 sierpnia - piątek - g. 18.00
REGLE z Poronina
ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
ONDRASZEK ze Szczyrku
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA

4 sierpnia - sobota - g. 17.00
VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
RYBARZOWICE z Rybarzowic
WIERCHY z Milówki
ANDRYCHÓW z Andrychowa
ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

5 sierpnia - niedziela - g. 17.00
SPOD KIKULI z Lalik
KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej
ZBYRCOK z Juszczyna
KOTLINA z Osieka
KITKA z Istibanji - MACEDONIA
AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA

korowód zespołów - 29 lipca - niedziela - g. 15.00 - skrzyżowanie ul. Górskiej i Beskidzkiej, Amfiteatr Skalite
koncerty kapel polskich i zagranicznych - codziennie g. 11.00, estrada na placu świętego Jakuba

Żywiec

Amfiteatr Pod Grojcem

  1. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH 27-31 lipca

27 lipca - piątek - g. 18.00

PODEGRODZIE z Podegrodzia
HARNASIE z Suchego
KIYRPECKI z Łącka
ZBYRCOK z Juszczyna
GROJCOWIANIE z Wieprza
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE (poza konkursem)

28 lipca - sobota - g. 18.00
BRENNA z Brennej
LACHY z Nowego Sącza
JURKOWIANIE z Jurkowa
koncert dudziarzy i gajdoszy
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA (poza konkursem)
ŻYWIECKIE SUWAKOWANIE - koncert galowy orkiestry festiwalowej 13. Spotkań Puzonowych

29 lipca - niedziela - g. 18.00
SŁOPNICZANIE ze Słopnic
GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
LIPOWIANIE z Lipowej
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
SPOD KICEK z Mordarki
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA (poza konkursem)

30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
KIJOM WORCI z Pisarzowej
ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
MŁODE PODHALE z Nowego Targu
SKALNIK z Kamionki Wielkiej
ISTEBNA z Istebnej
AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA (poza konkursem)

31 lipca - wtorek - g. 18.00
MYSTKOWIANIE z Mystkowa
REGLE z Poronina
LIMANOWIANIE z Limanowej
SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA (poza konkursem)

  1. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE 1-4 sierpnia

 

1 sierpnia - środa - g. 18.00
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
ŻYWCZANIE z Żywca
MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA
KITKA z Istibanji - MACEDONIA
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY

3 sierpnia - piątek - g. 18.00
KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA
INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA

4 sierpnia - sobota - g. 18.00
koncert finałowy 29. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, występy zespołów uczestniczących, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, pokaz sztucznych ogni

5 sierpnia - niedziela - g. 18.00
ogłoszenie wyników 49. FFGP, wręczenie nagród, występy laureatów
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY

Konkursowe koncerty góralskich kapel, grup śpiewaczych i solistów FFGP  27-31 lipca g. 10.00, estrada na Rynku.
Targi Sztuki Ludowej - 27 lipca - 5 sierpnia g. 10.00-15.00, Rynek
korowód zespołów - 4 sierpnia - sobota - g. 11.00 - ul. T. Kościuszki, Rynek
Koncerty kapel polskich i zagranicznych - 1-5 sierpnia g. 10.00, estrada na Rynku

Istebna

  1. Festyn Istebniański
    estrada Pod Skocznią

28 lipca - sobota - g. 18.00
KONIAKÓW z Koniakowa
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

29 lipca - niedziela - g. 17.00
ISTEBNA z Istebnej
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE

korowód zespołów - 29 lipca - niedziela - g. 16.30 - Istebna Tartak, Estrada Pod Skocznią
36. Wystawa Twórczości Ludowej - 15 czerwca - 15 października, codziennie g. 9.00-17.00, Gminny Ośrodek Kultury
Regionalny Konkurs Kulinarny - 29 lipca, Estrada Pod Skocznią

Ujsoły

  1. Festyn Istebniański
    estrada Pod Skocznią

28 lipca - sobota - g. 18.00
KONIAKÓW z Koniakowa
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

29 lipca - niedziela - g. 17.00
ISTEBNA z Istebnej
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE

korowód zespołów - 29 lipca - niedziela - g. 16.30 - Istebna Tartak, Estrada Pod Skocznią
36. Wystawa Twórczości Ludowej - 15 czerwca - 15 października, codziennie g. 9.00-17.00, Gminny Ośrodek Kultury
Regionalny Konkurs Kulinarny - 29 lipca, Estrada Pod Skocznią

Jabłonków

  1. GOROLSKI ŚWIĘTO
    Zaolzie - Czechy

3 sierpnia - piątek - Lasek Miejski
"Nie jyny z naszi dzichty" - przegląd instrumentalistów, zespołów, kapel, śpiewaków oraz gawędziarzy
g. 17.00 inauguracja festiwalu
"Pójcze haw gazdowie"
CIOBANASUL z Radowiec - RUMUNIA, 
MELODYJKA z Nawsia,
ROZMARYNEK z Jabłonkowa
g. 18.15 KITKA z Istibanji - MACEDONIA
g. 19.00 "Był tu jedyn gajdosziczek"
TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA, 
KITKAz Istibanji - MACEDONIA, 
NOWINA z Jabłonkowa, 
TUBİL z Ankary - TURCJA, 
KAPELA HUCULI MIKOŁAJA ILIUKA z Werchowyny - UKRAINA oraz gawędziarze
g. 21.00 TUBİL z Ankary - TURCJA
g. 22.00 "Muzykula" - góralskie muzykowanie przy watrze

4 sierpnia - sobota - Lasek Miejski
g. 15.00 przegląd kapel, zespołów oraz gawędziarzy
TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA,
JUZYNA z Zawoi, 
AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA, 
LIPKA z Bukowca, ROZMARYNEK z Jabłonkowa,
COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK, 
ŁĄCZKA z Bystrzycy, 
ZAOLZIOCZEK z Jabłonkowa, 
ZAOLZI z Jabłonkowa, 
BYSTRZYCA z Bystrzycy, 
TUBİL z Ankary - TURCJA oraz gawędziarze
g. 19.00 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna

5 sierpnia - niedziela - Rynek i Lasek Miejski
g. 9.30 "Grani na Rynku"
g. 10.45 nabożeństwo ekumeniczne - kościół pw. Bożego Ciała
g. 12.00 korowód zespołów oraz wozów alegorycznych (Rynek - Lasek Miejski)
g. 13.00 inauguracja, powitanie gości
GOROL z Jabłonkowa, 
MELODIA z Nawsia, 
TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA, 
BYSTRZYCA z Bystrzycy, 
RÓWNICA z Ustronia, 
ISTEBNA z Istebnej,
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA, 
ZESPÓŁ IM. KLIMKA BACHLEDY z Zakopanego, 
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA, 
KUNOVJAN z Kunovic - CZECHY, 
TECHNIK z Bratysławy - SŁOWACJA, 
TUBİL z Ankary - TURCJA
g. 20.30 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę