By strażak wstał z łóżka - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Młody strażak z OSP Rycerka Górna potrzebuje pomocy na rehabilitację po wypadku. "Jesteśmy ratownikami, ratujemy innych ale czasami zdarza się, że my potrzebujemy pomocy. Jestem przekonany, znam Was, nie zostawimy Wojtka samego sobie." - piszą druhowie w Żywiecczyzny apelując o datki.

strazak zrz

 Dla kogo ta pomoc?

Dla wspaniałego faceta, który w życiu pełni rolę syna, brata, kumpla, partnera – faceta, który w ramach nieszczęśliwego wypadku stracił możliwość prowadzenia dotychczas normalnego życia. Dotąd bardzo młody, radosny, energiczny mężczyzna, zawsze chętny do wyciągnięcia pomocnej dłoni  – teraz sam potrzebuje naszej pomocy.

Co się wydarzyło?

Wojtek Puto, młody, bo zaledwie 21 letni mężczyzna uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, w wyniku którego stracił zdolność do normalnego funkcjonowania i prowadzenia dotychczasowego życia. Doznał porażenia rdzenia kręgowego oraz złamania zgięciowo – dystrakcyjnego trzonu kręgu  C5, w konsekwencji czego doszło u niego do utraty władzy w kończynach górnych i dolnych, osłabienia czucia poniżej szyi. Niektórzy marzą, aby latać, wznieść się ku niebu. O czym marzy Wojtek? O lataniu? Nie. Jego marzeniem jest chodzić, samodzielnie zjeść, umyć się, wstać z łóżka. Niestety koszty związane z rehabilitacją prywatną, po wykorzystaniu możliwości rehabilitacji refundowanej, są ogromne. Koszty rehabilitacji w ośrodku wahają się między 15 000 a 20 000 zł na miesiąc, co w skali rocznej daje kwoty rzędu 200 000 zł. Zdaniem lekarzy przewidywany czas rehabilitacji Wojtka to na chwilę obecną minimum 3 lata.  Są to, zatem sumy wręcz niewyobrażalne dla zwyczajnego człowieka. Stąd ogromna prośba do Was o pomoc i wsparcie naszej zrzutki.

Co można uzyskać gromadząc pieniądze ze zrzutki?

Przede wszystkim będziemy mieć możliwość zapewnić Wojtkowi odpowiednią rehabilitację w ośrodku oraz w domu, aby jak najszybciej postawić go na nogi. Według lekarzy istnieją spore szanse na przywrócenie go do w miarę możliwości normalnego życia, jednak będzie to niezwykle kosztowne i czasochłonne. Do zebrania jest 150 tys. zł. Trzecią część potrzebnej kwoty już zebrano. 

Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/zrzutka-na-wstanie-z-lozka

 

Udostępnij

11
+11
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę