Kolejny skoczek z Gilowic kończy karierę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Krótka ławka rezerwowych” polskich skoków narciarskich dla kadry A staje się coraz większym problemem tej jakże od wielu lat polskiej dyscypliny sportu, a tymczasem znikają z niej kolejni zawodnicy.

KAntyka PRzemyslaw

Najlepszy występ w sportowej karierze zaliczył w niedzielę Jakub Wolny z klubu LKS Klimczok Bystra, tymczasem zakończenie kariery ogłosił inny skoczek z Beskidów. Był to Przemysław Kantyka, zawodnik z tego samego klubu co Wolny, choć pochodzący z Gilowic. Kantyka, rocznik 1996, był oczywiście wychowankiem Olimpijczyka Gilowice. Mogliśmy go zobaczyć w obecnym sezonie właśnie w pucharowych zmaganiach. Po raz pierwszy do najważniejszych w skokach zawodów awansował w tym roku w Zakopanem. Zajął tam 48 miejsce. Nie najlepiej szło mu w tym roku w Pucharze Kontynentalnym, w którym uzyskał tylko 67 punktów. Największymi sukcesami w jego karierze był brązowy medal drużynowy podczas Uniwersjady w Ałmaatach w 2017 roku oraz czwarte miejsce w drużynie na mistrzostwach świata juniorów w 2015 roku. O jego decyzji poinformował portal skijumping.pl. Z kolei portalowi Onet zdradził, że powodem takiej decyzji stały się kwestie materialne i mentalne. Kantyka nie ukrywa chęci pozostania przy skokach w roli trenera. Na tą chwilę nie ma jednak wariantu rezerwowego po tym,jak do tej pory skokom poświęcił wszystko, co mógł.

Dziękujemy więc, za wszystkie emocje i wysiłek.

Jesienią karierę zakończył inny gilowianin z Olimpijczyka, Krzysztof Biegun, zaledwie o 2 lata starszy od Kantyki. Kibicom mógł zapaść w pamięć wygraną zawodów w Pucharze Świata w 2013 roku.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę