Oravska Polhora - nr 1 na Słowacji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wielu mieszkańców powiatu żywieckiego zapewne niejednokrotnie w ciągu roku, o różnych porach, przejeżdża przez usytuowaną tuż za granicą w Korbielowie wieś Oravska Polhora. Wygląda ona dosyć niepozornie, a jednak wygrała znaczący krajowy plebiscyt słowacki.

029 47 Oravská Polhora Slovakia - panoramio

 Oravska Polhora została w połowie sierpnia wybrana wioską roku na Słowacji. Przebiła prawie 200 kontrkandydatek. Konkurs organizowało między innymi słowackie Ministerstwo Środowiska i Związek Miast i Gmin Słowacji. Zwycięska wieś może się pochwalić dobrym rozwojem gospodarczym, opieką społeczną, dbałością o środowisko oraz lokalne tradycje.
Orawska Półgóra (pol.), leżąca w powiecie Namstovo historycznie należy do Orawy i jest też najdalej na północ wysuniętą miejscowością swojego kraju.
Mieszkańcom naszego regionu znana jest pewnie przede wszystkim z tego, że w jej obrębie leży punkt uzdrowiskowy Slana Voda. Jest to wciąż częsty cel wycieczek turystycznych. Źródło Slanej Vody było znane już w XVI wieku. To stamtąd wyrusza ciekawy szlak na Babią Górę, najstarsza oznakowana trasa na ten szczyt.

Udostępnij

10
+10
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę