Poseł nie przeprosił, burmistrz nie pozwie? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wiele szumu narobił burmistrz Antoni Szlagor swoim wpisem na portalu społecznościowym twitter. Na szumie się skończy?

Przypomnijmy: Antoni Szlagor poczuł się urażony słowami posła Prawa i Sprawiedliwości Marka Asta w związku ze zmianami, które partia rządząca chce w prowadzić do ordynacji wyborczej. Poseł Ast w rozmowie z jedna z gazet przyznał (w skrócie), że proponowane zmiany zakończa patologie w samorządach. Antoni Szlagor poczuł się urażony, o czym zakomunikował na twitterze wpisem, który widzicie w galerii. Zapowiedział, że jeżeli poseł Ast nie przeprosi za swoje słowa, sprawa znajdzie finał w sądzie. Choć wiemy, że sprawa dosyć szerokim echem odbiła się w Warszawie w okolicy Nowogrodzkiej, jednak poseł Marek Ast ani za swoje słowa nie przeprosił, ani też nie odpowiedział na nasze pytania, co pracownik jego biura poselskiego tłumaczy „brakiem czasu”.

Próbowaliśmy też spytać samego burmistrza Szlagora, czy dotrzyma słowa i poseł Marek Ast będzie wystepował w sądzie w charakterze oskarżonego. Oczywiście musiałby być w takim przypadku pozbawiony immunitetu, by móc karnie odpowiadać za pomówienia samorządowców, o patologie. Antoni Szlagor odpowiedział wymijająco. Ze słów przekazanych namprzez urzędników z Ratusza wynika, że wpis na twitterze ma charakter prywatny.

- Wspomniane przez Pana konto na Tweeterze jest profilem prywatnym Antoniego Szlagora, w przeciwieństwie do konta na FB, które jest profilem Burmistrza. Nadto sprawy o naruszenie dóbr osobistych dotyczą osób prywatnych i załatwiane są w ich własnym zakresie, przy pomocy wynajętych do tego kancelarii, których usługi finansowane są ze środków prywatnych. Mając powyższe na względzie Urząd Miejski w Żywcu nie jest podmiotem uprawnionych do udzielania informacji w tym zakresie i nie posiada takich informacji - odpwiedział nam bezosobowo Ratusz.

O ile konto na twitterze jest prywatne, o tyle Marek Ast i Antoni Szlagor to osoby publiczne. A samorząd i Sejm nie są miejscem ich prywatnej działalności.

RED./Michał Cichy

 O sprawie pisaliśmy TUTAJ

Ilustracja: wpis Antoniego Szlagora na twitterze.

Udostępnij

8
+8
0
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę