Pikieta i po pikiecie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś w Żywcu odbyła się pikieta antyaborcyjna. Można stwierdzić, że nie tylko antyaborcyjna, bo wymierzona w posłankę Platformy Obywatelskiej Małgorzatę Pępek.

Pikieta moje

Organizatorzy postanowili poinformować społeczeństwo, że poseł Małgorzata Pępek głosowała za odrzuceniem projektu „Zatrzymaj Aborcję”. Zebrali się pod biurem poselskim posłanki na żywieckim Rynku. Przy śnieżnej aurze pikieta nie zgromadziła wielu widzów ani uczestników. Właściwie przez nieco ponad godzinę pikiety brały w niej czynny udział tylko osoby trzymające plakat z dosyć drastycznym zdjęciem, przedstawiającym płód i napisem: "dziecko zabite podczas aborcji w 24. tygodniu" oraz osoba obsługująca megafon. spośród przechodniów przystanęła jedna osoba w starszym wieku, rzucając zdanie:

 - Tego się słuchać nie da!

Taka wypowiedź dotyczyła  słów wypowiadanych przez bardzo młodą osobę, jakie padały z megafonu: "czy dla ciebie wzrocem osobowym był Hitler, który zalegalizował aborcję?... Zabite dziecko, to konsekwencja twojego wyboru".

Dlaczego pikietę przygotowano po raz kolejny w Żywcu? Zapytaliśmy o to inicjatora Krzysztofa Kasprzaka, członka zarządu Fundacji Życie i Rodzina:

- Zebraliśmy się tutaj przed biurem posłanki Małgorzaty Pępek, ponieważ ta osoba głosowała za odrzuceniem projektu "Zatrzymaj abrocję", a sama jest osobą obnoszącą się z uczestnictwem w życiu religijnym. Chcemy uzmysłowić społeczeństwu, jak głosowała w Sejmie. Słyszymy nagrania, które informują, jak wygląda polskie prawo. Odwołujemy się też do wartości konstytucyjnych. Dla mnie to chyba osiemdziesiąta pikieta. Z różnymi reakcjami się spotykamy. Rośnie poparcie dla inicjatywy "pro live", spada poparcie dla aborcji - powiedział Krzysztof Kasprzak.

Zapytaliśmy go też, jak się odnosi do zarzutów, że zdjęcia i nagrania są dosyć mocne?

- Mam trójkę dzieci: 7, 4 i 2 lata. To dwuletnie jeszcze nic nie rozumie, ale pozostałe te zdjęcia widziały, one się przewijają u nas w domu od wielu lat. W żaden sposób nie szkodzą dzieciom. Dzieciom trzeba mówić prawdę i wytłumaczyć im, że w Polsce zabija się legalnie 1000 dzieci rocznie - skwitował Kasprzak.                                                                                                                                                                                                                                                              

Wobec zaistniałej sytuacją posłanka Małgorzata Pępek opublikowała oświadczenie następującej treści:                                                                                                                                                                                                                                                                                          

W związku z organizacją przez Fundację Życie i Rodzina pikiety w Żywcu, skierowanej również pod moim adresem, informuję, że głosowałam za skierowaniem projektu ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie do dalszych prac w sejmowych komisjach. Mimo że podobnie jak ja głosował Jarosław Kaczyński i liczna grupa posłów PiS, Fundacja Życie i Rodzina nie pikietuje pod ich biurami poselskimi, co świadczy o podwójnych standardach moralnych tych, którzy mnie atakują. Podkreślam, że wspomniane głosowanie nie było, jak twierdzą, głosowaniem nad wejściem w życie ustawy, lecz nad skierowaniem jej do dalszego procedowania. Opowiedziałam się za kobietami i przeciw instrumentalnemu, przedmiotowemu ich traktowaniu przez aktywistów antyaborcyjnych i polityków PiS. Stawianie mi w tym kontekście zarzutu, że pokazuję się publicznie w towarzystwie osób niepełnosprawnych, których organizacje i działalność od zawsze wspieram, jest niegodne. Jest dowodem hipokryzji i obłudy osób, które w politycznej walce ze mną zasłaniają się ludźmi, którym pomagam. Z kolei publiczne epatowanie drastycznymi zdjęciami zakrwawionych płodów, czego systematycznie dopuszczają się działacze ruchów pro life, świadczy o ich bezduszności i elementarnym braku wrażliwości. Ludzie kreujący się na „nieustraszonych" obrońców dzieci, świadomie i z premedytacją narażają dzieci na oglądanie makabrycznych, groźnych dla ich psychiki obrazów. To przemoc w przestrzeni publicznej, niemająca nic wspólnego z prawem do nieskrępowanego wygłaszania opinii, ani tym bardziej z chrześcijańską troską o dobro drugiego człowieka. Nawiązując do uchwały, pod którą się podpisuję, uważam, że neutralne światopoglądowo państwo musi szanować poglądy każdego obywatela, a to oznacza, że w polityce i w życiu społecznym wartością jest nie wojna, lecz kompromis. I taki mamy od 1993 roku. U jego źródeł stoi uznanie, że życie jest fundamentalnym dobrem człowieka, a troska o życie i zdrowie należy do podstawowych obowiązków państwa, społeczeństwa i obywatela Pokażmy, że Polki i Polacy nie powinni toczyć wojen o prawne i ustawowe restrykcje, mające wyręczać sumienie. I że zamiast podpierać system wartości wprowadzaniem zakazów, po prostu te wartości w swoim codziennym życiu realizują - napisała poseł Małgorzata Pępek na swoim profilu facebook.  

Udostępnij

52
+46
6
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę