Udana akcja rocznicowa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przy pięknej, słonecznej pogodzie przedstawiciele Fundacji Klamra rozdawali na żywieckim Rynku żonkile, symbolizujące i upamiętniające Powstanie w Getcie Warszawskim. Dziś 55. rocznica jego wybuchu.

Zonkile tytulowe

Szybko rozdano większość 160 naturalnych żonkili z Zespołu Szkół Ogrodniczych w Bielsku-Białej oraz 200 papierowych kwiatków. Po półtorej godzinie akcji zostało kilkanaście sztucznych i wręczono ostatniego ciętego żonkila. Wszystko to przy pozytywnym stosunku przechodniów. Czy wiedzieli, z czym takie działanie jest związane, zapytaliśmy o to Dariusza Paczkowskiego, prezesa zarządu Fundacji Klamra.

- Bardzo często nie wiedzieli. To właśnie dowodzi, że nasze działanie ma sens i może spowodować większą świadomość społeczną co do Powstania w Gettcie Warszawskim. W samej stolicy dziś działało w tym temacie ponad 2 tys. wolontariuszy. Nasze żywieckie akcje na okoliczność 19 kwietnia też są z roku na rok coraz bardzie rozpoznawalne – powiedział Paczkowski.

Działacza Klamry szczególnie cieszył fakt, że obdarowanych zostało wielu młodych ludzi, dzięki czemu akcja może mieć większe znaczenie i silniejszy przekaz.

Zdjęcia: Fundacja Klamra/zywiec.beskidy.news

Udostępnij

6
+5
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę