Córka burmistrza a Gazeta Żywiecka - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znany w Żywcu i popularny jeszcze niedawno żywiecki tytuł prasowy Gazeta Żywiecka zmienił wydawcę. Została nim Monika Paluch, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Eco-Solution w Żywcu, zarejestrowaną w żywieckim os. 700-lecia.

Przypomnijmy, Gazeta Żywiecka do niedawna wydawana była przez Wydawnictwo DIMEDIA, które jednak zdecydowało się na zbycie tytułu prasowego oraz domeny gazetazywiecka.pl.

Wcześniej, od 1988 roku, kiedy Gazeta Żywiecka powstała/ redaktorem naczelnym był nieżyjący już Władysław Bułka, poseł i senator z naszego terenu.

Obecnie nabywcą Gazety, a zarazem jej wydawcą i redaktor naczelną, jak ustaliliśmy w Sądzie Okręgowym, jest Monika Paluch, prowadząca formę Eco-Solution. To prywatnie córka burmistrza Antoniego Szlagora.

Zobaczcie jedno z archiwalnych wydań Gazety Żywieckiej z 1993 roku. Była wtedy medium określanym jako samorządowe. Wcześniej (w 1988 roku) było to pismo Rady Miejskiej Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego w Żywcu (PRON).

pdfgz-1993-03.pdf7.17 MB

Przeglądając archiwalia można odnieść wrażenie, że niewiele się w Żywcu zmieniło. Problemy te same, nazwiska te same. I ciekawe ogłoszenia („Poszukuję dochodzącej opiekunki…”). W tamtym czasie gazeta wydawana była w nakładzie 6,5 tys. egzemplarzy. Wiele z archiwalnych numerów znajdziecie w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej. Miłej lektury!

Udostępnij

21
+13
8
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę