Nasz festiwal - charytatywnie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Beskidy Music Festival to nie tylko muzyka i dobra zabawa. W jego trakcie przeprowadzana będzie też zbiórka publiczna na rzecz małego Karolka.

Karolek 2

 - Karolek w sierpniu kończy 5 lat. Zaraz po urodzeniu został objęty specjalistyczną opieka lekarską ze względu na choroby z jakimi się urodził. Zostało u niego zdiagnozowane: niedoczynność tarczycy, niedosłuch przewodzeniowy, bardzo duża wada wzroku, szmer nad serduszkiem wraz z ubytkiem międzykomorowym serca, a przede wszystkim obniżone napięcie mięśniowe w całym organizmie. Obniżone napięcie spowodowało, że Karol nie rozwija się prawidłowo jak zdrowe dziecko. Nie chodzi, nie potrafi sam jeść i nie mówi, przez co jest całkowicie uzależniony od opieki innych. Dodatkowo cały czas jest w trakcie diagnostyki, przez co często musi przebywać w różnych placówkach szpitalnych oraz przechodzić różne badania. Przeprowadzone badania genetyczne nie dały po raz kolejny pełnego wyniku. Według lekarza prowadzącego, Karol cierpi na chorobę genetyczną ultra rzadką z rodziny chromosomu 18 – ego, w kierunku zdiagnozowania zespołu Ritscher – Schinzel typu I. Kolejnym krokiem najprawdopodobniej, ze względu na brak finansowania przez NFZ rozszerzonych badań genetycznych w Polsce, będzie badanie metodą eksperymentalną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jego koszt to kwota 6.000,00 zł. Według informacji od lekarza prowadzącego jest to najprawdopodobniej ostatnia możliwość badania genetycznego w Polsce, która daje jakąkolwiek szansę na odpowiedź na co Karol choruje. Jeśli to nic nie da, pozostaje zagranica. Od czwartego miesiąca życia uczęszcza na stałą i intensywną rehabilitację, jak również uczestniczy w obozach rehabilitacyjnych, które są bardzo kosztowne. Obecnie Karolek zaczyna samodzielnie próbować chodzić, dzięki turnusom rehabilitacyjnym ten postęp jest coraz większy. To wszystko jednak są koszty. - opisał sytuację Karola jego tata Łukasz Włoczek.

Zachęcamy do wsparcia podczas festiwalu, o którym więcej informacji znajdziecie pod poniższym linkiem:

http://www.beskidymusicfestival.pl

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę