Jubileuszowe pif-paf ... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W internecie, na profilu facebook burmistrza Antoniego Szlagora, pojawiła się ostatnio pewna fotografia.

Pif Paf

Wykonana została podczas prezentacji szkół średnich na żywieckim Rynku, w pierwszy dzień obchodów jubileuszu 750-lecia miasta Żywca. Przedstawia uczniów ZSAiO w Żywcu Moszczanicy - grupkę sześciu młodych osób w mundurach. Pośród nich jest jedna dziewczyna. Kilku pręży muskuły, trzy osoby trzymają karabiny, a dziewczyna celuje ze swojej broni palnej w obiektyw. Zdjęcie wywołało wiele komentarzy (pisownia oryginalna):

 "Katastrofa"

 "Co was tak przeraża? Kto będzie nas bronił gdy (oby nigdy) zajdzie taka konieczność? A może są tacy którzy chcieliby byśmy byli bezbronni, wówczas łatwiej nas zastraszyć. Ta młodzież ludzie urodzeni pod koniec lat 90-tych i z początkiem XXI w. nie stchórzy gdy pokolenie lewaków lat 70-tych i 80-tych będzie udawać kapitana Klingera w żółtej kiecce. "

 Odp „...jakie to jest naiwne, co pan napisał. A ja patrzę na to zdjęcie i myślę sobie "co my zrobiliśmy nie tak? co im źle wytłumaczyliśmy?", bo wie pan, że jeśli oni pójdą (w razie czego) dzielnie ginąć, dać się wielokrotnie brutalnie gwałcić, zabijać i siebie i innych - to to będzie nasza wspólna wina? "Lewaków" z lat 70 i 80? Pan to wie? prawda? Oczywiście do walki wręcz najpewniej nigdy nie dojdzie, bo po co ma dochodzić w dobie cybernetycznej, ale takie mam pytanie czy ta młodzież była już na "wizycie studyjnej " w Donbasie? Byli? widzieli? rozmawiali z rówieśnikami? wspominali ich poległych braci, siostry, przyjaciół? czy raczej nie jeżdżą w takie miejsca, bo niebezpiecznie?  ...”

 odp "A po za tym do ludzi się nie celuje obojętnie z jakiej broni czy to z gładko lufowej czy atrapy"

 "Tymi młodymi ludźmi kieruje pasja do tego co robią. Świetny kadr. Pozdrowienia dla Pani z lewej ma charyzmę"

 " Mówię stanowcze NIE dzieciom z bronią w ręku!! "

 "Jestem w szoku. Straszne, nieodpowiedzialne, niedojrzałe."

 To o wymowie zdjęcia i jego temacie. Kontrowersje tyczyły się również tego, kto je udostępnia i o czym to świadczy:

 "Ale jak ktoś jest na NIE to pretensje należy kierować do szkoły..."

Odp. "Skoro czegoś takiego uczą w danej szkole to osoba która to opublikowała pokazała prawdę. Nie takie rzeczy w necie są publikowane i jakoś tam chętnych do komentowania nie ma."

Zwykle to autor wie najlepiej, co – według słynnego szkolnego komunału – miał na myśli. W przypadku tego zdjęcia, może fotografa i upubliczniającego przyciągnął smaczek karabinu i nieco łagodzącego go wizerunku urodziwej dziewczyny, ale jednak osoby wymierzającej z broni palnej w odbiorcę fotografii. Rzeczywiście wydaje się to rozbieżne trochę z kulturą. Szczególnie w przypadku: czasów pokojowych, imprezy radosnej i nie mającej nic wspólnego z militariami oraz medium, które dociera do szerokiej rzeszy odbiorców.

Jako portal wielokrotnie poruszaliśmy tego typu tematy (strzelnice, kursy strzelania, WOT), które trafiały na negatywne reakcje. Od dawna społeczeństwa drążą w tym temacie kontrowersje. Wiele procesów społecznych zapewne przebiegać musi, bo nie zmieni się ludzkiej natury. Pozostaje pytanie, czy wszędzie jest miejsce na akcentowanie ich?

Omawianą fotografię można BYŁO zobaczyć TUTAJ.

Aktualizacja: post został usunięty z konta Antoniego Szlagora.

Udostępnij

0
-4
4
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę