Ambitne plany na rozwój Jeleśni - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Władze otwarte na przedsiębiorczość, dbałość o seniorów i tradycje oraz takie atrakcje, jak  powstanie tężni solankowej i orkiestry dętej. To plany jednego z kandydatów na wójta gminy Jeleśnia.

Dumni z Jelesni

Wczoraj przed budynkiem Urzędu Gminy w Jeleśni miała miejsce oficjalna prezentacja kandydatów: na wójta tej gminy, jej radnych do Rady Gminy i Rady Powiatu - z ramienia Porozumienia Samorządowego Powiatu Żywieckiego. O fotel włodarza gminy Jeleśnia z ramienia tej inicjatywy samorządowców będzie zabiegał Mateusz Pindel (29 lat), który nie ukrywa, że jego postulaty są ambitne, choć uzależnione od jednego, ale bardzo istotnego czynnika.

- Wszystkie postulaty można zrealizować, jeśli uda nam się zmniejszyć zadłużenie gminy. Trzeba sobie powiedzieć, że gmina Jeleśnia jest zadłużona na ponad 20 milionów złotych. Ale mamy pomysł na to, jak to zrobić – powiedział Mateusz Pindel.

 Jakie to więc kierunki postępowania? Padło ich wiele, a najważniejsze, to:

- działania na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości; wsparcie ubogich rodzin – współpraca ze Śląskim Bankiem Żywności; współpraca z młodzieżą; senioralna rada gminy Jeleśnia; budowa kompleksu sportowo - rekreacyjnego „Wigor senior” z przestrzenią dla seniorów; ekologia i ochrona środowiska – kanalizacja i wodociąg; turystyka; marka Korbielów Zdrój; stworzenie tężni solankowej; zagospodarowanie miejsc obok przejścia granicznego i komisariatu policji; wsparcie dla klubów sportowych i organizacji pozarządowych; impreza "Dni Jeleśni" trwające tydzień; otwarte kino letnie; modernizacje budynków OSP; powołanie gminnej orkiestry dętej.

Podczas prezentacji główne kierunki działań ewentualnych członków Porozumienia Samorządowego w Radzie Powiatu Żywieckiego przedstawił kandydat okręgu: Czernichów – Łodygowice – Lipowa i obecny wicestarosta Stanisław Kucharczyk:

- Mamy wspaniałą drużynę i ambitny program. Jego główną częścią jest budowa nowego szpitala powiatowego. W przyszłym roku planujemy wprowadzić tam pierwszych pacjentów. Kolejną sprawą jest oświata. Wielkie wyzwanie. W ostatnich latach wydaliśmy 20 milionów złotych na kształcenie na poziomie średnim. Trzecie zadanie to drogi. Życzę państwu i sobie, aby udało się nam pozyskać dotacje na ich remonty – powiedział Kucharczyk.

Do Rady Powiatu z ramienia Porozumienia Samorządowego w okręgu wyborczym Jeleśnia – Koszarawa kandydować będą: Ryszard Ducin, Franciszek Dybek, Janusz Wróbel, Małgorzata Majdak i Olga Łukańko.

 

Publikacja sfinansowana przez KWW Porozumienie Samorządowe Powiatu Żywieckiego.

 

 

Udostępnij

14
+8
6
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę