Kandydaci do Rady Powiatu i ich priorytety - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o kandydatach Porozumienia Samorządowego Powiatu Żywieckiego do Rady Powiatu z okręgu Jeleśnia – Koszarawa. Dziś przestawiono kandydatów z innych okręgów.

Szpital porozumienie glowny

Poświęcona tej prezentacji konferencja prasowa odbyła się przed budynkiem nowo budowanego szpitala powiatowego. Lokalizacja taka nie była przypadkowa. Służba zdrowia ma być swego rodzaju oczkiem w głowie radnych Porozumienia Samorządowego. 

- Do najważniejszych zadań, jakie uznaliśmy za priorytetowe, należy ochrona zdrowia i dokończenie budowy nowego szpitala powiatowego. Mieszkańcom Żywiecczyzny należy się opieka zdrowotna na odpowiednim poziomie. W tej kadencji udało się tę budowę rozpocząć i mam nadzieję, że w przyszłym roku będą do tego obiektu wprowadzeni pierwsi pacjenci – powiedział Stanisław Kucharczyk, obecny wicestarosta żywiecki i kandydat Porozumienia Samorządowego do Rady Powiatu w nadchodzących wyborach.

 Budowa to jeszcze nie wszystko

 - Chciałbym złożyć apel do władz wojewódzkich i krajowych w kontekście usług medycznych w naszym regionie. Problemem może nie być budowa samego szpitala, ale finansowanie usług medycznych. Od pół roku funkcjonuje nowy model finansowania służby zdrowia. W jego efekcie szpital żywiecki ma bardzo duże zadłużenie. Dlatego naszym priorytetem na najbliższych 5 lat będą starania, aby pacjenci z powiatu żywieckiego nie byli gorzej traktowani, niż mieszkańcy innych powiatów województwa śląskiego – dodał wicestarosta.

Kucharczyk do służby zdrowia, jako najważniejszych kierunków działania przedstawicieli Porozumienia Samorządowego Powiatu Żywieckiego, dołączył oświatę. Rozwój szkolnictwa ponadpodstawowego ma sprzyjać temu, by młodych ludzi w naszym regionie nie ubywało. Powtórzył, że dla porozumienia ważny będzie też temat pozyskiwania pieniędzy na nowe drogi. Kierunkiem ich działań będzie też dobro seniorów oraz turystyka.

- Dr Liliana Wójtowicz, założycielka wioski tematycznej Śliwkowa Lipowa, jest dla nas autorytetem w zakresie przygotowania promocji turystyki na Żywiecczyźnie, gdzie uważamy, że trzeba inaczej traktować ten temat. Ogólnie nasz program jest żywy, ponieważ wielu mieszkańców podpowiada nam, czym jeszcze trzeba się zająć – powiedział kolejny z kandydatów do Rady Powiatu Robert Kolanko.

 Ponadpartyjność

Co jeszcze według głównego działacza Porozumienia Samorządowego ma być atutem tego zespołu? Duży dystans do tzw. wielkiej polityki.

- Zrzeszyliśmy ciekawe osobowości. Stawiamy nie na poglądy polityczne, a na chęć pracy dla dobra lokalnej społeczności. Zawsze będę podkreślał, że Porozumienie Samorządowe jest porozumieniem ponadpartyjnym. Nie ma u nas legitymacji i sprawdzania kto jest z jakiej opcji. "Warszawka" niech się boksuje, my róbmy swoje – kontynuował wicestarosta.

 Kto więc będzie "robił swoje"?

Oto kandydaci Porozumienia Samorządowego Powiatu Żywieckiego do Rady Powiatu:

Okręg nr 1 Żywiec:

Robert Kolanko, Marcin Piątek, Monika Gęga, Hubert Rodak, Anna Jafernik, Małgorzata Gabryel, Dariusz Hyliński,

 

Okręg nr 2 Świnna – Gilowice – Łękawica – Ślemień:

Mieczysław Krzak, Paulina Białek, Rafał Kotrys, Lucyna Butor, Dariusz Kudzia, Iwona Walatek-Stokłosa.

 

Okręg nr 3 Czernichów – Łodygowice – Lipowa

Stanisław Kucharczyk, Danuta Kubalica, Marcin Cender, Franciszek Gąsiorek, Liliana Wójtowicz.

 

Okręg nr 4 Jeleśnia – Koszarawa

Ryszard Ducin, Franciszek Dybek, Janusz Wróbel, Małgorzata Majdak,  Olga Łukańko.

 

Okręg nr 5 Radziechowy – Wieprz – Węgierska Górka

Józef Stopka, Bogusława Włoch, Agnieszka Mocek, Jolanta Małkińska, Magdalena Nowakowska, Michał Kupczak, Sebastian Rybarski.

 

Okręg nr 6 Rajcza – Ujsoły – Milówka

Józef Worek, Jan Ficoń, Irena Greń, Józef Fułat, Teresa Kubiesa, Barbara Karczuga.

 

Publikacja sfinansowana przez KWW Porozumienie Samorządowe Powiatu Żywieckiego.

 

Udostępnij

20
+13
7
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę