Wciąż autobusy zamiast pociągów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś na odcinek trasy kolejowej S5 Żywiec - Zwardoń miały wrócić na tory pociągi, zamiast - wynikającej z remontu - komunikacji zastępczej. Tak się jednak nie stało.

 "Zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez zarządcę infrastruktury – czyli PKP Polskie Linie Kolejowe – prace modernizacyjne prowadzone na odcinku pomiędzy Żywcem a Zwardoniem ulegną przedłużeniu. Oznacza to, że powrót pociągów na powyższy odcinek – pierwotnie planowany na 15 listopada – będzie musiał ulec przesunięciu. Według PKP PLK realnym terminem oddania szlaku do eksploatacji wydaje się 21 listopada. Do tego czasu zatem zamiast naszych pociągów pomiędzy Żywcem a Zwardoniem nadal będą musiały kursować zastępcze autobusy. Mamy nadzieję, że 22 listopada nasze pociągi będą mogły już wrócić na szlak. " - czytamy w komunikacie Kolei Śląskich.

Przewozy autobusowe spowodowane są prowadzonymi od sierpnia br. pracami remontowymi, o szczegółach których pisaliśmy TUTAJ, mającymi znacznie podnieść prędkość przejazdu i estetykę odcinka Żywiec - Węgierska Górka. 

Udostępnij

1
-1
2
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę