[VIDEO] Niedźwiedź brunatny i ryś w fotopułapce - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kamery Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" zarejestrowały ciekawy przemarsz dzikich zwierząt w Beskidzie Śląskim.

Rys screen

Na nagraniu widoczne są wilki, a przede wszystkim ryś i niedźwiedź brunatny.

„W obszarze Natura 2000 "Beskid Śląski" pracują fotopułapki, które wykorzystujemy do monitoringu dużych ssaków drapieżnych. W listopadzie 2018 nagraliśmy tu zarówno wilki i rysie, jak i niedźwiedzia brunatnego. Wyniki monitoringu posłużyły m.in. jako materiał do ekspertyzy służącej opracowaniu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000. Wkrótce nadejdzie zima, a wraz z nią śnieg, który umożliwi nam tropienia. Nie możemy się już doczekać” - można przeczytać na profilu społecznościowym Stowarzyszenia dla Natury Wilk. 

Co fotopłapki mówią o ilości osobników na naszym terenie?

- Niedźwiedź brunatny żyje obecnie w Beskidzie Śląskim jeden, co wiemy nie tylko z naszych fotopułapek. Wiadomo, że przebywał między innymi w okolicy Brennej. Jeśli chodzi o rysie, na pewno można mówić o kilku, około pięciu osobnikach. Są to samce i samice, dlatego mamy nadzieję, że będzie ich więcej. To stworzenia płochliwe i skryte, gdyby nie fotopułapki, byłoby nam trudno stwierdzić, że w ogóle tutaj występują - powiedziała prezes Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" Sabina Pierużek - Nowak.

Warto zobaczyć filmik poniżej obrazujący, jak nocą zachowuje się zwierzyna w Beskidzie Śląskim. Wcześniej Stowarzyszenie udostępniało filmik prezentujący spacery wilczków w świetle dziennym, który publikowaliśmy TUTAJ.

Kanał YT SDNWILK

 

Udostępnij

40
+38
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę