Co i czyje powstaje obok dworca? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mieszkańcy gminy zastanawiają, na jakiej podstawie prawnej powstaje myjnia samochodowa obok Dworca Kolejowego w Jeleśni i dlaczego akurat coś takiego? 

Jeleśnia stacja nasze

Dotarliśmy do dokumentów na ten temat,, jednak nie wyjaśniają one zaistniałych wątpliwości. Urząd Gminy Jeleśnia 2 listopada 2018 roku zawarł umowę na dzierżawę działki przy Dworcu Kolejowym w Jeleśni z firmą AM Project z Pietrzykowic, prowadzoną przez Annę Wierzbicką. Chodzi o działkę o numerze ewidencyjnym 11178/8, o powierzchni 0,1080 ha. Cena wynajmu wynikać ma z zarządzenia Wójta Gminy Jeleśnia z 1 grudnia 2017 roku w sprawie cen za korzystanie z obiektów i urządzeń, będących własnością gminy Jeleśnia. Celem najmu według umowy jest inwestycja w postaci budowy trzystanowiskowej myjni samochodowej wraz z utwardzeniem drogi wjazdowej. Umowa zawarta została na okres od 1 listopada 2018 roku do 7 sierpnia 2021. Koszt dzierżawy wynosi 680,40 zł miesięcznie (1080 m. kw. X 0,63/m kw.).

Czy to właściwe?

Z dokumentów wynika, że działki przydworcowe powinny być przeznaczone na zupełnie inne cele. Gmina Jeleśnia przejęła je od PKP S. A. w 2015 roku. Działka o numerze 11178/11, zabudowana dworcem, z zastrzeżeniem w umowie, że będzie ona przeznaczona na cele  infrastrukturalne, służące gminie gminie. Zachowane mają być podstawowe funkcje dworca klejowego i obiektów takiemu czemuś służącym. Dla pozostałych, według wójta gminy Anny Wasilewskiej, nie złożono takich zastrzeżeń, natomiast funkcje parkingu mogą pełnić sąsiednie działki. Ogłoszenie o dzierżawie działki 111178/8 natomiast stanowiło właśnie o przeznaczeniu tego gruntu na parking. 

Udostępnij

5
-6
11

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę