PiS z listą kandydatów na posłów z okręgu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę poznaliśmy lidera listy Prawa i Sprawiedliwości do parlamentu w naszym okręgu wyborczym - nr 27. Potem Stanisław Szwed przedstawił nazwiska kandydatów na posłów i senatorów, które przedstawione zostały do akceptacji władzom partii. 

PiS podbeskidziei 2

 - Przesłaliśmy do władz partii ułożoną alfabetycznie listę kandydatów. Lista jest zgłoszona, ale nie jest ona zamknięta - powiedział lider bielskiej listy Stanisław Szwed podczas niedawnej konferencji prasowej w Skoczowie.

Kto więc znalazł się na tej liście? Przede wszystkim dotychczasowi posłowie i znane twarze Prawa i Sprawiedliwości w regionie: Grzegorz Puda z Bielska-Białej (w ostatnich dniach został wiceministrem) i Kazimierz Matuszny z Milówki. Jest też w tym zestawieniu Przemysław Drabek – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej oraz radny sejmiku wojewódzkiego Grzegorz Gaża.

Kandydatami do izby wyższej parlamentu będą natomiast dotychczasowi senatorowie PiS: Tadeusz Kopeć i Andrzej Kopeć.

 Rożne powody

Na liście propozycji, przesłanej do partyjnych władz Prawa i Sprawiedliwości nie znalazły się nazwiska dwóch posłów obecnej kadencji: Jacka Falfusa i Stanisława Pięty. Według Stanisława Szweda Falfus nie potwierdził chęci kandydowania. Znany natomiast z kontrowersyjnych zachowań Stanisław Pięta znajduje się obecnie poza strukturami PiS i z tego powodu nie ma go w e wstępnym zestawieniu kandydatów.

To jeszcze nie wszystko?

Lider bielskich struktur partyjnych Stanisław Szwed podkreślił, że: „lista jest zgłoszona, ale nie jest ona zamknięta”. Może więc być poszerzona. Nieoficjalnie dodaje się do niej jeszcze kilka nazwisk, w tym samorządowca z terenu Żywiecczyzny.

Udostępnij

2
-11
13
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę