Biskup na Matysce - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na niezwykły odzew inicjatywy ewangelizacyjnej „Polska pod Krzyżem” zwrócił uwagę bp Roman Pindel, który 14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża, sprawował Mszę św. na Matysce w Beskidzie Żywieckim.

Biskup matyscka 2

Uroczystości na Matysce rozpoczęły się nabożeństwem Drogi Krzyżowej przy I stacji w parafii św. Marcina w Radziechowach. Rozważania poprowadził ks. Jerzy Pytraczyk – ojciec duchowny seminarium duchownego w Krakowie. Krzyż niosły kolejne grupy wiernych.

W homilii podczas liturgii bp Pindel zauważył, że u źródeł oddolnej inicjatywy ewangelizacyjnej „Polska pod Krzyżem” leży przekonanie, że przyjście do Krzyża z najważniejszymi sprawami – troskami, lękami, ale i grzechami oraz słabością – przynieść ma uzdrowienie. „Abyśmy przez wywyższenie krzyża w naszym sercu, przez modlitwę zanoszoną z innymi, jak i my, słabymi grzesznikami, odeszli: uzdrowieni, umocnieni, pocieszeni, pojednani, i z Bogiem, między sobą” – wyjaśnił biskup, przypominając, że przedsięwzięcie to spotkało się z niezwykłym odzewem w wielu parafiach.

Na Matyskę również wędrowały tłumy wiernych.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę