GOPR-owcy żegnają kolegę. Zginął w nocy w Tatrach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Paweł Burdyl wczoraj wieczorem wraz z towarzyszem biwakowali w rejonie Kazalnicy Mięguszowickiej. Około godz. 23.00 doszło do tragedii.

Burdyl

Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn Burdyl spadł w 500-metrową przepaść. Kilkunastu ratowników ruszyło na pomoc, jednak wypadek okazał się śmiertelny. 

"Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci naszego ratownika Pawła Burdyla, który dzisiejszej nocy zginął w Tatrach Wysokich. Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia. Paweł na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako dobry człowiek, zaangażowany ratownik i dla wielu z nas bliski Kolega." - przekazali pogrążeni w żałobie Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. 

Paweł Burdyl był policjantem Komisariatu Policji w Jordanowie w stopniu starszego sierżanta. W Policji pracował od 9 lat w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, natomiast jego pasją w wolnym czasie były góry. Od 2014 r. dbał o ludzkie bezpieczeństwo nie tylko jako policjant, ale jako ratownik GOPR Grupy Beskidzkiej niosąc pomoc turystom w górach. Wspinał się nie tylko po polskich górach, ale też zdobywał szczyty po za granicami naszego kraju m in. : Matternhorn (Szwajcaria), Elbrus (Gruzja), Kazbek(Gruzja), Uszba (Gruzja), Tenduli (Gruzja).

Jako narciarz reprezentował Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej odnosząc znaczące sukcesy.

- zajął I miejsce w zawodach narciarskich objętych honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji w Kluszkowcach jako dwuosobowa grupa z kolegą w konkurencji  Spacer Narciarza

-zajął II miejsce w zawodach narciarskich objętych honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji w Kluszkowcach w konkurencji Slalom Gigant.

Był zaangażowanym, pełnym pasji policjantem, a zarazem wesołym i życzliwym człowiekiem.

Udostępnij

0
-2
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę