Protest w Żywcu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przerywania ciąży, po Polsce przelewają się protesty. Na dziś planowany jest też w Żywcu.

protest

 W czwartek TK orzekł, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. 

Protesty po tym werdykcie widzieliśmy w Warszawie i wielu innych miastach Polski. Na dziś zaplanowane jest też w Żywcu. Na Facebooku znaleźć można wydarzenie pod hasłem: "Protest w obronie praw kobiet! - Żywiec". Zaplanowane jest na dziś (sobota 24 października) na godz. 18.00 - 23.00. Miejscem ma być Rynek w Żywcu.

"Nie damy się! Mamy prawo mieć wybór! Nie zapomnijcie maseczek! Nie jestem organizatorem protestu- wydarzenie utworze by dotrzeć do większej liczby kobiet - Organizatorem jesteśmy Wszystkie razem." - czytamy w opisie wydarzenia. 

Udostępnij

14
+9
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę