Którędy na Słowację? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Władze naszych południowych sąsiadów wprowadziły kolejne obostrzenia. Obowiązują od dzisiaj, a dotyczą głównie przekraczania granic.

Pulicja slowcja

 Jak informuje Ambasada RP w Bratysławie, w dniu 16 lutego br. Słowacja zamknie niektóre przejścia graniczne z Polską. Wśród nich niektóre w naszym rejonie, przeprawy w: Glince (dla Słowaków Novoť -Ujsoły) i Lipnicy (Bobrov-Winiarczykówka). Pozostaje zatem otwarte przejścia w: Zwardoniu, Korbielowie czy Chyżnem. Na nich jednak trzeba liczyć się z możliwością kontroli, mogą być też czasowo wyłączane z ruchu. Wjechać na teren Słowacji wciąż bowiem można tylko z negatywnym wynikiem testu PCR nie starszym niż 72 godziny (praktycznie 3 dni). Taki stan obowiązywał od dawna, jednak teraz zapowiadane jest intensywniejsze sprawdzanie stosowania się do niego.  

Obywatele krajów Unii Europejskiej, w tym obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem do innego kraju UE przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowanie paliwa na stacjach benzynowych. Nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19. Tutaj jednak istotna uwaga. Przejazd do Polski tranzytem przez terytorium Republiki Słowackiej z krajów, z którymi Polska posiada wspólną granicę (Ukraina, Czechy, Niemcy) jest traktowany jako nieuzasadniony geograficznie i należy się liczyć z odmową wjazdu na granicy ukraińsko-słowackiej w celu realizacji takiej podróży, ewentualnie  z nałożeniem kary pieniężnej za naruszenie przepisów dotyczących obowiązkowej kwarantanny osób wjeżdżających na terytorium Republiki Słowackiej. Analogicznie można zakładać, że za nieuzasadniony Słowacy traktować mogą przejazd z Żywiecczyzny w Tatry przez teren Słowacji. Kara to wciąż do 1659 EUR.

Szerokie informacje na temat wyjątków od powyższych reguł znaleźć można TUTAJ

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę