25 lat Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pewli Wielkiej ma już 25 lat, bowiem 29 kwietnia 1996 roku przecięta została symboliczna wstęga i Ośrodek rozpoczął swoją działalność. 

SDS Pewel Wielka - obchody Dnia Rodziny 2019 rok

To jedna z najstarszych placówek wsparcia w naszym regionie. Ośrodek prowadzi działalność, która koncentruje się na rehabilitacji i poprawie społecznego funkcjonowania Uczestników ośrodka. Zajęcia prowadzone są w Pracowniach (Arteterapii, Rękodzieła, Edukacyjnej, Kulinarnej, Stolarskiej i Korekcyjno-Kompensacyjnej), oraz z wykorzystaniem wszelkich innych form wsparcia i rozwoju (m.in. dogoterapia, muzykoterapia, filmoterapia, teatroterapia, góroterapia, turystyka). ŚDS współpracuje z rożnymi organizacjami, fundacjami oraz placówkami oświatowymi z którymi wspólnie organizuje rożnego rodzaju imprezy okolicznościowe. 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pewli Wielkiej jest placówką, która cały czas poszerza swoją ofertę terapeutyczną. W jubileuszowym wpisie na internetowej stronie ŚDS Pewel Wielka terapeuci w ten sposób opisują jubileusz Ośrodka: „Staramy się każdego dnia, aby aktywnie spędzać czas, wspierać się, rozwijać, oraz motywować do coraz lepszego działania. Przez 25 lat funkcjonowania naszego Ośrodka tak wiele się wydarzyło, - nie sposób wymienić ilości wydarzeń, spotkań, rozmów, pięknych ale i czasem trudnych chwil. Na pewno czujemy olbrzymią radość, że dane nam jest uczestniczyć w życiu placówki i jesteśmy częścią jej historii. To wielka odpowiedzialność, duma i motywacja, aby każdego dnia przekazywać sobie nawzajem pozytywną energię. 

"Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Rodzicom i Opiekunom, a także Osobom, które tworzyły i dziś tworzą Środowiskowy Dom Samopomocy w Pewli Wielkiej za wszystkie lata. Szczególnie pragniemy podziękować księdzu Jerzemu Kolasińskiemu, dzięki któremu nasz Ośrodek powstał i funkcjonuje do dziś. Mamy wielką nadzieję, że nasz Ośrodek, który tak mocno wpisany jest w krajobraz Żywiecczyzny, zawsze będzie miejscem wsparcia, uśmiechu i wspólnego działania". - czytamy w komunikacie.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę