Bushcraft - wyznaczono obszary - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadleśnictwa z naszego regionu zapraszają zatem do odkrywania Beskidów w nowy, „bushcraftowy”  sposób. Wprawdzie nocna temperatura pierwszomajowego weekendu będzie faworyzować raczej wytrzymałych, a do tego nadleśnictwa życzą sobie informacje o takim noclegu, ale zawsze to coś.

busch cr

Nadleśnictwo Ujsoły - między innymi ono - przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Lasy Nadleśnictwa Ujsoły położone są w najatrakcyjniejszej pod względem przyrodniczym części Beskidu Żywieckiego. Obejmują swoim zasięgiem trzy główne pasma górskie: pasmo Wielkiej Raczy, pasmo Wielkiej Rycerzowej oraz pasmo Lipowskiej i Rysianki. Cały obszar nadleśnictwa leży na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego co świadczy o jego walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Unikalny świat roślin i zwierząt oraz wszechobecne ślady dawnej kultury pasterskiej min. wysokogórskie hale to magnes przyciągający od lat turystów.

Na stronie nadleśnictwa umieszczono obowiązujący dla całego kraju regulamin tych miejsc oraz mapę nadleśnictw i wyznaczonych miejsc w nich - także dla całej Polski. Obie te informacje znaleźć można TUTAJ.

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę