Festiwal podróżników w Wiśle. Gościem Adam Bielecki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Już w ten weekend (22-24 września) do Wisły kolejny raz zjadą miłośnicy podróży z całej Polski. Przy schronisku górskim na Soszowie odbędzie się piąta edycja Beskidzkiego Festiwalu Podróżników.

Festiwal przewodnikow

 Wydarzenie zainicjowane przez lokalnych pasjonatów podróży na stałe wpisało się w kalendarz imprez w Wiśle i z roku na rok gromadzi coraz więcej osób. Jak co roku tematami przewodnimi będą wędrówki górskie, ale nie zabraknie też na slajdach czy filmach egzotycznych kierunków z najróżniejszych stron świata.

- W tym roku naszą największą gwiazdą będzie Adam Bielecki – himalaista, pierwszy zdobywca zimowego Broad Peak oraz Gaszerbrum I, a także trzech innych ośmiotysięczników: K2, Makalu i Gaszerbrum II – zachęca Piotr Kilian, jeden z głównych organizatorów.

Spotkania rozpoczną się w piątek od godziny 18:00, natomiast najwięcej podróżniczych prelekcji będzie w sobotnie popołudnie i w niedzielę od samego rana. Dodatkowo w sobotę z rana będzie można wziąć udział w górskich spacerach i akcji sprzątania świata wspólnie ze Studenckim Kołem Przewodników Beskidzkich z Katowic. Nie zabraknie też akcentów muzycznych: w piątkowy wieczór zagrają Nie Licho Brzmi oraz Golden Hand a w sobotę na koniec dnia bawić wszystkich będzie kapela góralska Beskidzcy Zbóje.

- Od początku wstęp na wszystkie nasze wydarzenia jest bezpłatny, dlatego liczymy, że i w tym roku goście dopiszą i wspólnie przeniesiemy się w odległe zakątki globu – zaprasza Piotr Kilian.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę