Pogranicznicy pod Mędralową - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W drugiej połowie września na Hali Mędralowej w Beskidzie Makowskim, na wysokości 1169 m n.p.m. odbyła się odprawa kadry kierowniczej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz tradycyjnie już, spotkanie z kierownictwem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Pogranicznicy Straz Graniczna

 W odprawie, której przewodniczył Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek, wzięli udział: Zastępcy Komendanta ŚlOSG płk SG Adam Kurek, ppłk SG Grzegorz Drożyński, kadra kierownicza oddziału, komendanci placówek SG, kierownik grupy zamiejscowej w Częstochowie oraz dziekan ewangelicki SG.

Celem odprawy było omówienie działań prowadzonych w br. związanych z ochroną granicy państwowej, kontrolą ruchu granicznego oraz zapobieganiem i przeciwdziałaniem nielegalnej migracji (w tym na szlaku bałkańskim). Podczas spotkania poruszono także zagadnienia kadrowe, logistyczne oraz związane z współpracą międzynarodową prowadzoną przez Śląski Oddział Straży Granicznej. Na zakończenie odprawy Komendant Oddziału postawił zadania i wytyczne na kolejny okres.

Dodatkowo kadra kierownicza ŚlOSG ramach doskonalenia lokalnego uczestniczyła w zajęciach z atletyki terenowej. Podczas poruszania się w niesprzyjającej, pochmurnej i deszczowej pogodzie na kilkukilometrowym odcinku w terenie górskim, omówione zostały zagadnienia z zakresu topografii terenu, udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, jak również zasad prowadzenia korespondencji radiowej.

Następnie Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek spotkał się z Komendantem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej  gen. bryg. SG Stanisławem Laciugą, w rejonie znaku granicznego nr III/90 na polsko – słowackim odcinku granicy państwowej, który jednocześnie jest najbardziej na północ wysuniętym punktem Słowacji. Miejsce spotkania nie było przypadkowe, gdyż znajduje się na granicy województw śląskiego oraz małopolskiego i równocześnie granicy odpowiedzialności służbowej obu Oddziałów. W trakcie spotkania z udziałem kadry kierowniczej Karpackiego Oddziału SG poruszono aktualne i przewidywane zagrożenia związane z nielegalną migracją w rejonie służbowej odpowiedzialności. Omówione również zostały wspólne przedsięwzięcia Śląskiego i Karpackiego Oddziału  SG w ramach wspólnych działań wynikających z bieżących zadań, wytycznych i poleceń Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę