Będzie "strzelanina" w Żywcu. Poseł Pięta inicjatorem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Witryny na ulicy Kościuszki zostały przyozdobione ogłoszeniami. Wiele z nich w ciekawym sąsiedztwie, jak na zdjęciu głównym. Czego się tyczą? Powstającej Żywieckiej Inicjatywy Strzeleckiej 2020.

IMAG3476

 Afisz prezentuje szeroką gamę powodów powstawania takowej. Z jednej strony mowa w nim o narastającym zagrożeniu terrorystycznym i bezradności służb Europy Zachodniej, przez co umiejętność strzelania może się okazać bardzo przydatna, z drugiej strony rzecz tam o atrakcyjności strzelania, jako sposobu na spędzanie wolnego czasu i doskonalenie osobowości. Młodzieży zainteresowanej pozyskiwaniem tych umiejętności ma być zapewniony bezpłatny dostęp do broni sportowej i wojskowej. 

Poseł z Bielska - Białej

Wśród organizatorów akcji figuruje znany medialnie przedstawiciel Podbeskidzia w świecie centralnej polityki, Stanisław Pięta. Był on też organizatorem podobnej, zainicjowanej końcem lipca w Bielsku-Białej. Wielokrotnie też w mediach można był przeczytać słowa tego polityka stwierdzające, że jest on zwolennikiem szerokiego dostępu do broni, a także jej pasjonatem. Podobno nie posiada takowej, gdyż nie pozwala na to żona.
Pierwsze spotkanie bielskiej Młodzieżowej Inicjatywy Strzeleckiej Podbeskidzie odbyło się w poniedziałek 24 lipca. Jakie były pobudki dla podobnej inicjatywy w Żywcu, zapytaliśmy posła Stanisława Piętę:
- Pod koniec lipca zorganizowaliśmy spotkanie w Bielsku – Białej, które cieszyło się dużym zainteresowaniem i mieliśmy po nim wiele telefonów z apelami o zorganizowanie podobnej inicjatywy w Żywcu. Chcemy jak największą liczbę ludzi, szczególnie młodych, nauczyć strzelać. To ciekawy sport, który pozwala się w istotny sposób rozwijać. Ma też duże znaczenie dla obronności państwa. Ubywa przecież osób posiadających umiejętności posługiwania się bronią. Naszą inicjatywę postanowili wesprzeć nieodpłatnie weterani wojen w Afganistanie i Iraku. Nie mamy jakichś preferencji ani ograniczeń co do wieku. Podczas spotkania i pierwszych zajęć w Bielsku-Białej najmłodszy uczestnik miał 9 lat, najstarszy 74 – powiedział nam Stanisław Pięta.

Kto jeszcze organizuje?

Oprócz przywołanego i cytowanego parlamentarzysty wśród organizatorów przedsięwzięcia figurują między innymi: Międzyszkolny Klub Historyczny im. Danuty Siedzikówny „Inki”; Janusz Lewandowski – redaktor naczelny miesięcznika „Strzał.pl”, Kazimierz Tlałka z Towarzystwa Patriotycznego Żywiecczyzny, czy też Michał Mazanowski ze Stowarzyszenia Kibiców BKS Stal.

Szczegóły

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 28 sierpnia o godz. 18.00 w Zajeździe Beskidy. Dokładne informacje przeczytacie na plakacie w galerii, poniżej.

 

Udostępnij

7
-4
11
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę