Nowy szpital - podtrzymanie terminu oddania - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podtrzymane zostały ostatnie zapewnienia o terminie oddania do użytku nowego szpitala w Żywcu.

Szpital grudzien

W październiku br. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) udzielił finansowania na budowę i wyposażenie powstającego Szpitala Powiatowego w Żywcu. Inwestycja realizowana jest na mocy umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu i InterHealth Canada. Firma finansuje budowę i ma prowadzić placówkę przez następnych 30 lat. Starostwo użyczyło na ten cel działkę i zbudowało drogę dojazdową. Przy okazji podpisywania umowy prezes InterHealth Canada dr Zahid Al Sabti przyznał, że jego firma planuje uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu wcześniej niż w październiku 2019 roku.

Dziś ten termin potwierdził starosta żywiecki Andrzej Kalata.

- Jeśli chodzi o datę zakończenia budowy nic się nie zmieniło. Planowany termin to III kwartał 2019r - powiedział starosta.

Oczywiście nic się nie zmieniło, jak chodzi o zapewnienia z października. Inwestycja w szpital była długo odwlekana, a gdy już trwała budowa, również pojawiały się różne deklaracje co do terminów oddania do użytku, z końcem bieżącego roku włącznie. Pozostaje więc mieć nadzieję, że nic się nie zmieni do III kwartału przyszłego roku.

Obecnie na budowie wykonywane są głównie prace, które prowadzi się wewnątrz budynku. Oprócz wylewek montowane są ścianki działowe, ogrzewanie, czy instalacje hydrauliczne. W galerii poniżej zobaczyć można zdjęcia z ostatniego tygodnia.

Udostępnij

5
+4
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę