SOR po remoncie i z doposażeniem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po dwóch latach ukończono przebudowę i doposażanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

SOR

Celem była poprawa warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Dzięki temu zwiększono przestrzeń użytkową bielskiego SOR-u, a także zakupiono nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną.

Łącznie wartość inwestycji to 8,3 mln zł, w tym dofinansowanie zewnętrzne: ponad 5,9 mln zł i środki własne: przeszło 2,35 mln zł. W ramach inwestycji szpital realizował dwa projekty, które uzyskały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w dwóch kolejnych edycjach konkursu: Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Pierwszy projekt to „Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia”. W jego ramach zrealizowano przede wszystkim prace związane z przebudową pomieszczeń oddziału oraz zakupiono zabudowę meblową i w niewielkim zakresie sprzęt. Wartość projektu wyniosła ponad 5,5 mln zł.

Drugi projekt  „Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych w stanach zagrożenia zdrowia i życia” uzyskał dofinansowanie w grudniu 2017 r. Za przyznane pieniądze zakupiono sprzęt i aparaturę medyczną na potrzeby bielskiego SOR-u. Wartość projektu wyniosła ponad 2,5 mln zł, z czego dofinansowanie stanowiło przeszło 2,2 mln zł.

Poza pokryciem wkładu własnego w wymienionych projektach szpital z własnych środków sfinansował zakup wyposażenia dodatkowego oraz konieczne naprawy i remonty na łączną kwotę przeszło 180 tys. zł.

Dzięki zrealizowanej inwestycji szpital zyskał nowoczesny, przestronny SOR, spełniający wszystkie współczesne standardy związane z udzielaniem świadczeń medycznych pacjentom w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Oddane do użytkowania pomieszczenia są klimatyzowane, wyposażone w wentylację mechaniczną, węzły sanitarne.

Po realizacji drugiego projektu natomiast bielski szpital zyskał niezbędną aparaturę medyczną. Zakupiono: aparat RTG przewoźny, aparat USG (z Dopplerem), 2 szt. aparatów do znieczulenia, 19 kardiomonitorów wraz z centralą monitorującą, 3 szt. defibrylatorów, 4 szt. ssaków elektrycznych, 3 szt. aparatu do ogrzewania pacjenta, zestawy do trudnej intubacji, zestawy do ogrzewania płynów infuzyjnych, 2 szt. respiratorów transportowych, 4 szt. respiratorów stacjonarnych, stoły zabiegowe, aparaty EKG, aparaty do koagulacji, urządzenie do mechanicznego masażu klatki piersiowej, lampy operacyjne jezdne, fotele okulistyczno-laryngologiczne, mikroskop laryngologiczny, lampę szczelinową, 10 szt. wózków transportowych do przewożenia pacjenta w pozycji leżącej, 10 szt. wózków transportowych do przewożenia pacjenta w pozycji siedzącej, 42 szt. pomp infuzyjnych - stanowiska intensywnej terapii zestaw 12 pomp i 4 szt. monitorów diagnostycznych.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę