Akcja krwiodawstwa w Radziechowach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ten specyficzny dar często określany jest, jako "dzielenie się życiem". 

Krwiodawstwo

W niedzielę 14 lipca w godzinach od 9.00 do 13.00 odbędzie się akcja poboru krwi przy Parafii pod wezwaniem Świętego Marcina w Radziechowach.

"Krew jest na wagę złota. Nie ma cenniejszego „towaru" " tak mówią specjaliści. Zapotrzebowanie na krew zawsze będzie ogromne. Zazwyczaj nie zastanawiamy się skąd pochodzi, jest dla nas jasne, że po prostu ma być. Ale aby była, potrzebni są dawcy krwi. Stąd wziął się pomysł, by do gminy po raz kolejny zaprosić Krwiobus. Przypomnijmy, iż podczas ostatniej zbiórki 3 lutego, krew oddały 23 osoby. Chętnych było dużo więcej, ponad 40 osób, ale niestety nie wszyscy zostali zakwalifikowani. 

 Kto może oddać krew?

Zgłaszający się do oddania krwi ( 18 – 65 lat) powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL:

  • dowód osobisty,
  • legitymację studencką,
  • prawo jazdy,
  • paszport,
  • dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Każdy zgłaszający się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. 

Krew będzie można oddać w Krwiobusie czyli mobilnym punkcie poboru krwi. Są toautobusy ze specjalistycznym wyposażeniem, które pozwala przeprowadzać akcje krwiodawstwa w miejscowościach leżących daleko zarówno od Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz w dniach wolnych od pracy. Podczas akcji można również zapisać się do Banku dawców szpiku kostnego.Więcej informacji można uzyskać na stronach internetowych:
http://www.darkrwi.info.pl/  http://www.rckik-katowice.pl/

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę