Rada Powiatu apeluje w sprawie szpitala - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejne słowa o dramatycznej sytuacji żywieckiego szpitala. Niestety wypowiadane w trudnym czasie. 

sesja on line starostwo

Dziś (8 kwietnia) w tracie XIII zdalnej sesji Rady Powiatu w Żywcu, radni powiatu wystosowali apel w sprawie dramatycznej sytuacji Szpitala Powiatowego w Żywcu. Poniżej treść apelu.

"Jako organ założycielski Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, mając świadomość ogromnego ciężaru odpowiedzialności za bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Powiatu, Rada Powiatu  w Żywcu popierając stanowisko Starosty Żywieckiego wyrażone w piśmie z dnia 26 marca 2020r. skierowanym do Wojewody Śląskiego, Dyrektora Śląskiego oddziału NFZ oraz Parlamentarzystów Województwa Śląskiego zwraca się z apelem o podjęcie zdecydowanych działań na rzecz poprawy sytuacji finansowej żywieckiego Szpitala, a co za tym idzie ratowania służby zdrowia w Powiecie Żywieckim.

Jako placówka publicznej służby zdrowia  Szpital Powiatowy w Żywcu stoi na krawędzi upadku. Fatalny przelicznik ryczałtowy oparty na wyliczeniach z 2015r., konieczność wprowadzania coraz to nowych ustawowych obowiązków płacowych bez odgórnego zabezpieczenia środków na ten cel spowodowało, że ZZOZ w Żywcu ma najgorszy poziom finansowania w Województwie Śląskim oraz jeden z najgorszych w kraju.

Jeżeli nie zostaną podjęte radykalne kroki dające możliwość wsparcia finansowego nie tylko naszej placówki, ale również i innych znajdujących się w podobnej sytuacji może dojść do stanu skutkującego koniecznością przerwania świadczeń usług medycznych, a w ostatecznym przypadku nawet do zamknięcia działalności Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu." - głosi treść apelu członków Rady Powiatu Żywieckiego.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę