Łóżka z Żywca w nowym Szpitalu Powiatowym - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do siedziby Nowego Szpitala Powiatowego w Żywcu trafił kolejny specjalistyczny sprzęt. Łóżka porodowe Freya i łóżeczka dla noworodków OVO, które będą użytkowane na oddziale położniczo-ginekologicznym dostarczył do placówki Famed Żywiec. W szpitalu dla mam i ich nowonarodzonych pociech dostępne będą miejsca w salach porodowych i pokojach typu premium.

Freya LOzko

Do dyspozycji pacjentek pozostają jednoosobowe sale porodowe i pokoje (z łazienkami i wyposażeniem), a także dwie sale do cięć cesarskich oraz sale: znieczuleniowa i powybudzeniowa.

Łóżka szpitalno-porodowe Famed Freya, które znajdują się w salach porodowych oraz łóżeczka dla noworodków Ovo dostarczył Famed Żywiec. W 2019 roku w Powiecie Żywieckim urodziło się 1 418 dzieci*, w tym 710 dziewczynek (czyli 50,1 proc.) i 708 chłopców (49,9 proc.). Porodówka żywieckiego szpitala będzie jedynym tego typu oddziałem w zamieszkanym przez 150 tys. mieszkańców powiecie.

– Cieszmy się mogąc dołożyć swoją cegiełkę do wyposażenia tej niezwykle wyczekiwanej przez społeczność Żywiecczyzny placówki. Uruchomienie Nowego Szpitala Powiatowego w Żywcu zdecydowanie poprawi warunki w jakich mieszkańcy naszego regionu będą mieli możliwość korzystać z opieki specjalistów, których pracę wspierać będzie najlepszy na rynku sprzęt medyczny – mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec.

Famed Freya, o stabilnej - kolumnowej konstrukcji, pozwala przybrać dowolne pozycje w trakcie porodu, a także odpocząć po porodzie bez konieczności zmiany łóżka. Spełniając wymogi dla tej kategorii produktów medycznych, może być wykorzystywane także jako łózko szpitalne. Jego barierki można opuścić poniżej poziomu leża, co ułatwia zejście. Wszystkie akcesoria mocowane są w pewny i stabilny sposób, zapewniając dobre podparcie podczas akcji porodowej. Do produkcji wykorzystano technologie i materiały zmniejszające ryzyko zakażenia - części tworzywowe wykonano z materiałów o właściwościach antydrobnoustrojowych, w opracowanej przez spółkę technologii pSilver™, a materace z tkanin antybakteryjnych.

Z kolei łóżeczko dla dzieci Famed OVO to konstrukcja zaprojektowane przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie. Łóżeczko posiada kojec wykonany z przezroczystego tworzywa, które umożliwia swobodne monitorowanie noworodka. Ogranicza to ryzyko przeoczenia sytuacji, gdy wymaga on pilnej interwencji obsługi. Miękkość pianki materaca dobrano optymalnie do wagi noworodków, a materiał, z którego uszyto pokrowiec pozbawiony jest jakichkolwiek substancji mogących podrażniać skórę lub powodować reakcje alergiczne. Dodatkowo materac jest całkowicie wodoszczelny. Duże kółka jezdne ułatwiają pokonywanie przeszkód na szpitalnych korytarzach. Posiadają one indywidualne blokady dla zachowania wysokiej stabilności, nawet podczas ustawienia kojca na maksymalnej wysokości.

– Nowoczesny sprzęt pozwala stworzyć matce i dziecku zupełnie wyjątkowe warunki. Pacjentka może komfortowo odpoczywać mając swoją pociechę na wyciągnięcie ręki. Przezroczyste ścianki zapewniają stały kontakt wzrokowy. Wzięcie dziecka na ręce, czy zmiana ustawienia pozycji łóżeczka nie wymagają wsparcia ze strony personelu – komentuje Michał Grossy, menadżer  ds. produktu Famedu Żywiec.

– Freya może zostać wyposażona w grafiki na poręczach bocznych i szczytach. Oddział porodowy może być równie niepowtarzalny, tak jak jego goście– dodaje Michał Grossy.

Udostępnij

7
+7
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę