Powołano nowego Zastępcę w żywieckiej PSP - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 1 lutego 2019 r st. bryg. Jacek Kleszczewski, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu mł. bryg. Łukasza Węglińskiego.

Lukasz Weglinski

Uroczyste wręczenie nastąpiło w dniu 31 stycznia br. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Mł. bryg. mgr inż. Łukasz Węgliński po ukończeniu, w roku 2002, Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie został skierowany do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Żywcu, gdzie został mianowany na stanowisko starszego ratownika w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP. W 2005 roku został przeniesiony do pełnienia służby w systemie codziennym. W trakcie służby awansował na kolejne stanowiska, a w 2017 roku został Naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego. Od czerwca 2018 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu. W trakcie służby sukcesywnie podnosił kwalifikacje zawodowe: ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa, studia inżynierskie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w PSP w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Jest oficerem, którego służba jest wysoko oceniana nie tylko przez przełożonych ale i podwładnych. Realizując zadania wykazuje pomysłowość, samodzielność i zaangażowanie. Dba o stronę merytoryczną i techniczną realizowanych przedsięwzięć. Rozległa wiedza specjalistyczna i zdobyte doświadczenie, głównie operacyjne, pozwala mu na innowacyjność i oryginalność w osiąganiu celów. Potrafi kierować zespołem ludzkim. Organizuje i nadzoruje Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP. Wykorzystuje swoje umiejętności z zakresu znajomości oprogramowania, wdrażając nowe systemy i programy wspomagające pracę Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP oraz poszczególnych wydziałów i sekcji komendy. Do jego obowiązków należy również organizacja i nadzór nad sprawnym działaniem krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na terenie powiatu.

Pełni funkcję Zastępcy Dowódcy Kompanii OSP Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. Uczestniczył w działaniach ratowniczo-gaśniczych, w tym w akcjach przeciwpowodziowych oraz innych związanych z usuwaniem skutków anomalii pogodowych. Zawsze świadomy swych decyzji, konsekwencji i ewentualnej odpowiedzialności. Jest dowódcą, który przywiązuje dużą uwagę do dyscypliny służby i poszanowania munduru. Potrafi słuchać, doradzać i pomagać, jest otwarty na innych. W codziennej służbie wyróżnia się sumiennością i zaangażowaniem w wypełnianiu powierzonych mu zadań.

Odznaczony został m.in.: brązowym i srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, brązowym Medalem za Długoletnią Służbę.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę