Seria zdarzeń z udziałem paralotniarzy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kilkukrotnie interweniowali ratownicy górscy w takich przypadkach. Zarówno dzisiaj, jak i w weekend.

Paralotniarz

 Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR informują o kilku interwencjach, podjętych dziś w przypadkach awiatorów, którzy swoje loty zakończyli w sposób niekoniecznie planowy:

"Dziś kilka minut po godz. 13 dostaliśmy zgłoszenie od paralotniarza z góry Żar: poniżej zachodniego startowiska na drzewie zawisł pilot, jest nieurazowy, ale znajduje się ok. 15 metrów nad ziemią. Z Centrali wyjechał ratownik z zestawem do ewakuacji, na miejsce udało się również 2 ratowników przebywających w terenie. Podczas ewakuacji doszło do kolejnych 2 zdarzeń paralotniarskich. Z relacji świadków jeden awaryjnie wylądował i nie prosił o pomoc, drugi zawisł na drzewie i samodzielnie się ewakuował. Potwierdził telefonicznie do CSR, że jest bezpieczny, żeby uprzedzić potencjalnych świadków, którzy widzieli jego skrzydło na drzewie. Działania ratowników zakończyły się o godzinie 16:00." - relacjonują GOPR-wcy na stronie społecznościowej.

Nie tylko poniedziałek był intensywny pod tym względem. Wczoraj do stacji w Szczyrku wpłynęło zgłoszenie o upadku z wysokości paralotniarza w rejonie Jaworzynki. Piloci Górskiej Szkoły Szybowcowej potwierdzili, że z powietrza widać zahaczony na drzewie materiał. Na miejsce udał się zespół ratowników z CSR oraz ratownik ochotnik mieszkający w pobliżu, a także kilka zespołów PSP i OSP oraz Policja. Jeden z patroli ratowników odnalazł miejsce wypadku, lecz nie było tam osoby ratowanej. W wyniku dodatkowego wywiadu udało się ustalić, że pilot paralotni prawdopodobnie opuścił teren, więc zawieszono poszukiwania.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę