Jednak będą wyświetlacze prędkości - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W pierwszych miesiącach bieżącego roku Starostwo Powiatowe w Żywcu testowało ewentualną skuteczność działania wyświetlaczy prędkości przejeżdżających samochodów. Testy okazały się pomyślne, jednak z uwagi na koszty temat porzucono, a teraz postanowiono do niego powrócić.

wyświetlacz prędkości

 O sprawie wyświetlaczy radarowych pisaliśmy szerzej TUTAJ. Dowiedziono ich skuteczności, jednak realizację zakupu „zatrzymała kasa”, gdyż starostwo chciało zainstalować wyższej klasy zintegrowany system, uprawniający do wystawiania mandatów za przekroczenie prędkości. Teraz jednak zdecydowano się postawić na wielokrotnie tańsze wyświetlacze radarowe bez możliwości automatycznego karania, informujące o uzyskanej prędkości oraz ewentualnym przekroczeniu dopuszczalnego limitu, jak i zliczające przejeżdżające pojazdy. Docelowo ma być 5 takich urządzeń. Jeden z nich funkcjonuje już w Milówce przy ul. Grunwaldzkiej.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę